Haaland skrytykowany przez Guardiolę po dublecie w Premier League

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

13 lutego 2024, 10:05 • 3 min czytania 1 komentarz

Erling Haaland po dwumiesięcznej przerwie wreszcie trafił w Premier League. W sobotnim meczu z Evertonem strzelił dwa gole. Na konferencji prasowej przed meczem Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga został jednak skrytykowany przez Pepa Guardiolę.

Ostatniego gola w Premier League Haaland strzelił 25 listopada z Liverpoolem. Wprawdzie brak Norwega w rubryce „strzelcy” w dziewięciu kolejnych ligowych meczach był częściowo spowodowany przez kontuzję, ale zdarzyło mu się też parę spotkań, w których raził nieskutecznością. Długie oczekiwanie na gole coraz bardziej go uwierało i wprowadzało nerwowość w poczynaniach 23 -latka.

Pep Guardiola, który widział już negatywne symptomy w zachowaniu podopiecznego, postanowił jednak poczekać z krytyką, aż ten się odblokuje. Ten moment nastąpił w sobotnim meczu z Evertonem, w którym Manchester zwyciężył 2:0, a oba gole były autorstwa Norwega.

Te dwa gole bardzo mu pomogą, oczyszczą umysł – stwierdził Guardiola. – Jego mowa ciała w pierwszej połowie nie była dobra. Druga połowa była dużo, dużo lepsza. Kiedy zdobywa bramkę, jego nastrój się zmienia. Po golu wykonuje więcej ruchów i jest po prostu lepszy – dodał szkoleniowiec The Citizens.

Menedżer Manchesteru powiedział też, że Haaland powinien nadal zachowywać się pozytywnie, gdy nie strzela bramek: – Musi się nauczyć, że jeśli nie strzela goli, to musi mieć odpowiednią mowę ciała. Musi mieć ten nastrój, w którym jest pozytywnie nastawiony i mówi: „OK, jak przyjdzie, to przyjdzie”.

Menedżer Manchesteru City starał się łagodzić swój przekaz. Podkreślał, że 23-latek gra na najtrudniejszej pozycji na boisku, bo zawsze jest otoczony przez kilku rywali.

Wygląda na to, że narzekam na Erlinga, ale ile meczów rozegrał i ile ma bramek? Jego mowa ciała nie jest problemem. Jest młody, gra na najtrudniejszej pozycji na boisku, ale w tym momencie musi być pozytywny. Kiedy trafił, zareagował, ale nie musi ciągle strzelać, ponieważ pomaga nam w wielu innych rzeczach. Nie tylko strzelając gole – tłumaczył Pep.

We wtorkowy wieczór Manchester City zmierzy się z FC Kopenhagą w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Haaland ma w tych rozgrywkach na koncie 40 goli w 35 meczach Ligi Mistrzów. – W Lidze Mistrzów nawet Messi czy Cristiano Ronaldo nie mieli takich liczb w jego wieku – powiedział Guardiola, dodając jednak, że spodziewa się trudnej nocy. – Będą momenty, w których będziemy cierpieć – powiedział na koniec szkoleniowiec City.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.