Udana godzina Gholizadeha w Pucharze Azji. Iran z kompletem punktów

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

23 stycznia 2024, 18:15 • 2 min czytania 31 komentarzy

Pomocnik Lecha Poznań Ali Gholizadeh wystąpił po raz pierwszy podczas tegorocznego Pucharu Azji. Irańczyk grał przez ponad godzinę w ostatnim grupowym spotkaniu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które zakończyło się zwycięstwem jego reprezentacji 2:1.

Po transferze z Charleroi do Lecha Poznań Ali Gholizadeh wystąpił tylko cztery razy w Ekstraklasie, spędzając na boisku łącznie 178 minut. Nie przepracuje również okresu przygotowawczego. Otrzymał bowiem powołanie do reprezentacji Iranu na Puchar Azji. Po pierwszych dwóch spotkaniach trenerzy Kolejorza mogli się martwić o dyspozycję skrzydłowego, który nie spędził na murawie nawet sekundy. Wszystko zmieniło się w ostatnim grupowym starciu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Gholizadeh pojawił się w podstawowym składzie. W 34. minucie zdobył nawet bramkę głową, ale nie została uznana ze względu na spalonego. Chwilę wcześniej zaliczył asystę drugiego stopnia przy trafieniu Mehdiego Taremiego. Murawę opuścił po nieco ponad godzinie przy prowadzeniu 2:0 dla Iranu. W końcówce piłkarze ZEA strzelili gola, ale nie zmieniło to rezultatu spotkania. Persowie wygrali starcie i z kompletem punktów zatriumfowali w grupie C.

Iran awansował do 1/8 finału Pucharu Azji, co oznacza, że Gholizadeh nie wróci tak szybko do Lecha. Z grupy wyszli również piłkarze ZEA.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.