Wisła Puławy w kryzysie finansowym? Prezes klubu zabrał głos

Arkadiusz Prosowski

20 stycznia 2024, 14:22 • 2 min czytania

Reklama
Wisła Puławy w kryzysie finansowym? Prezes klubu zabrał głos

Drugoligowa Wisła Puławy z finansowymi kłopotami? W tej sprawie wypowiedział się prezes, Piotr Owczarzak. – Takie problemy, jakie nas dotykają, ma pewnie jeszcze większość klubów w tych rozgrywkach – mówił w rozmowie z TVP Sport.

Reklama

Jak informowaliśmy dwa dni temu, w Wiśle Puławy się nie przelewa. Klub zmienił trenera. Mikołaj Raczyński zastąpi Michała Pirosa, który dołączył do sztabu Widzewa Łódź, gdzie będzie pełnił rolę asystenta trenera Daniela Myśliwca.

O medialnych doniesieniach w sprawie finansowych kłopotów postanowił wypowiedzieć się prezes klubu, Piotr Owczarzak. – Trudno jest mówić o kryzysie finansowym. W obecnych czasach ciężej pozyskać środki, jednak działamy normalnie. Nie ma mowy, byśmy mieli wycofać się z ligi. Nic takiego nie wchodzi w grę. Takie problemy, jakie nas dotykają, ma pewnie jeszcze większość klubów w tych rozgrywkach. Staramy się to wyprostować. Nie jest idealnie, ale walczymy o poprawę i osiągnięcie celów – mówił w rozmowie z TVP Sport.

Drugoligowiec zmienia trenera. W tle problemy finansowe klubu

Generalnie nie tylko my mamy problemy z frekwencją. Prawdą jest, że liczyliśmy na lepsze wyniki. Składa się na to wiele czynników. Choćby sytuacja z transmisjami, których godzina często utrudnia kibicom zjawienie się na obiekcie. Co do sponsorów, to mamy grupę, z którymi współpracujemy od lat, na czele z Grupą Azoty. Od niej zależy istnienie klubu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy na kolejne lata współpracy. Poza tym obraliśmy taktykę na szukanie innych, mniejszych sponsorów. Obecne czasy dały się we znaki wielu firmom, stąd namawianie ich do inwestycji w sport nie jest łatwe. Robimy jednak wszystko, by z roku na rok było ich coraz więcej – dodał.

Reklama

Wisła Puławy plasuje się na 14. miejscu w tabeli. Runda jesienna nie była najlepsza – ledwie punkt przewagi uzbierała drużyna Wisły nad strefą spadkową. Pierwszym meczem w rundzie rewanżowej podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego będzie wyjazdowe starcie ze Stomilem Olsztyn.

WIĘCEJ O II LIDZE:

Fot. Newspix

Arkadiusz Prosowski

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Piłka nożna

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”