Wieteska wypracował zwycięskiego gola dla Cagliari [WIDEO]

Maciej Kurek

Autor:Maciej Kurek

14 stycznia 2024, 17:06 • 1 min czytania 14 komentarzy

Mateusz Wieteska po długiej przerwie wskoczył do składu Cagliari w Serie A i szansę wykorzystał. Mało tego: w meczu z Bologną został bohaterem swojej drużyny.

Polski stoper bardzo solidnie prezentował się w defensywie, a do tego wypracował zwycięskiego gola. W 69. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Wieteska wysoko podbitą piłkę efektownie „zgasił” i oszukał dwóch rywali, a następnie mocno zagrał wzdłuż bramki. Piłkę pechowo do własnej bramki skierował Calafiori, co dało zespołowi z Sardynii cenne zwycięstwo 2:1.

Wieteska po transferze z Clermont od razu wskoczył do składu Cagliari, ale po 8. kolejce stracił miejsce. Kolejnych jedenaście meczów ligowych przesiedział na ławce, a na boisku pojawiał się tylko w Pucharze Włoch z Udinese i Milanem. Teraz wreszcie mógł się wykazać w Serie A i zrobił to. Po końcowym gwizdku koledzy gorąco mu gratulowali.

W Bologny cały mecz rozegrali Łukasz Skorupski i Kacper Urbański.

Fan West Hamu a także całej Premier League od ponad 20 lat. Po godzinach miłośnik psów oraz pasjonat SEO i gry w padla.