Bolesna porażka Nicei. Marcin Bułka nie zatrzymał Rennes

Opracowanie:Bartosz Lodko

13 stycznia 2024, 23:28 • 1 min czytania 0 komentarzy

Stade Rennes ograło u siebie 2:0 Niceę w meczu 18. kolejki Ligue 1. Marcin Bułka rozegrał cały mecz.

Reprezentant Polski w sobotnim spotkaniu był zmuszony dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Po trzydziestu minutach gry z rzutu karnego pokonał go Benjamin Bourigeaud. Wychowanek Escoli Varsovia wyczuł strzelca, lecz nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Rennes drugiego gola strzeliło na początku drugiej połowy sobotniego starcia. Enzo Le Fee dograł do Arnauda Kalimuendo, a ten pokonał polskiego golkipera.

Zespół Marcina Bułki traci obecnie pięć „oczek” do Paris Saint-Germain. Paryżanie mogą odskoczyć Nicei na osiem punktów, ponieważ oni swój mecz w tej kolejce rozegrają w niedzielę. Ich przeciwnikiem będzie RC Lens.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.