Chelsea przegrała z klubem z Championship. Middlesbrough bliżej finału EFL Cup

09 stycznia 2024, 23:13 • 1 min czytania 1 komentarz

Mamy naprawdę sporą niespodziankę na Wyspach. Middlesbrough pokonało we wtorek 1:0 Chelsea w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej.

Jak doszło do tej sensacji? Oczywiście gracze „The Blues” przeważali we wszystkich kluczowych statystykach, nie licząc jednej – liczby strzelonych goli. Dlatego też to podopieczni Michaela Carricka podejdą do rewanżu na Stamford Bridge ze skromną zaliczką. Niemniej jednak to kolejna ogromna wpadka londyńczyków w tym sezonie. W Premier League zajmują dopiero 10. pozycję.

Za porażkę w pierwszym meczu zdecydowanie należy winić Cole’a Palmera. 21-latek przed przerwą mógł nawet skompletować hat-tricka, a tymczasem ani razu nie udało mu się pokonać bardzo niepewnego tego dnia Toma Glovera.

Jak można było zmarnować taką sytuację?!

Piłkarze z Championship pierwszą, a zarazem jedyną bramkę w tym starciu zdobyli na kilka minut przed zmianą stron, gdy Djordje Petrovicia z bliskiej odległości pokonał Hayden Hackney.

W drugim półfinale Pucharu Ligi Angielskiej Liverpool zagra z Fulham.

MIDDLESBROUGH – CHELSEA 1:0