Hiszpańskie media o Lewandowskim: Kolejny słaby mecz Polaka

05 stycznia 2024, 08:27 • 1 min czytania 4 komentarze

Niewidoczny – pisze hiszpański Sport o kapitanie reprezentacji Polski. Barca pokonała w czwartek Las Palmas 2:1, wyrywając wygraną w ostatnich minutach. Lewandowski spędził na placu 72 minuty.

O grze Lewandowskiego napisali dziennikarze Mundo Deportivo. Słaba dyspozycja Lewego nie uszła ich uwadze. – Kolejny bardzo słaby mecz Polaka sprawił, że doszło do jego zmiany na dwadzieścia minut przed końcem, kiedy piłkarzom Las Palmas zaczęło się kończyć paliwo. Lewandowski nie utrzymywał się przy piłce, nie dochodził już do sytuacji, piłkarze Barcy nie byli w stanie wymienić więcej niż trzech podań. Xavi zdecydował się więc zdjąć swojego najlepszego strzelca z boiska – czytamy.

W jego miejsce wszedł debiutant, Vitor Roque. – Pokazał więcej chęci i głodu gry niż Lewandowski – piszą o 19-latku dziennikarze portalu Soycule.

Niewidoczny – napisali z kolei dziennikarze hiszpańskiego Sportu. Kapitan kadry otrzymał za spotkanie notę 4 w skali od 1 do 10.

Lewandowski w tym sezonie ma na koncie 9 goli i 5 asyst. Ostatni raz z bramki cieszył się 10 grudnia w przegranym meczu 2:4 z Gironą. Barca plasuje się na ostatnim stopniu podium, do liderującego Realu traci 7 punktów.