Wayne Rooney zwolniony po trzech miesiącach!

redakcja

Autor:redakcja

02 stycznia 2024, 12:40 • 2 min czytania

Reklama
Wayne Rooney zwolniony po trzech miesiącach!

„To już jest koniec, nie ma już nic” – tak mógłby zaśpiewać Wayne Rooney, gdyby znał język polski. Pod jego wodzą Birmingham City zostało znokautowane 0:3 w starciu z Leeds United, zajmuje 20 miejsce w tabeli, a teraz zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy po zaledwie trzech miesiącach.

Reklama

Wayne Rooney zaczął pracę w październiku 2023 roku. Wydawało się, że ciężko notować gorsze wyniki niż John Eustace, lecz legendzie udało się tego dokonać. Poprowadził Birmingham w 15 spotkaniach – drużyna zanotowała jedynie dwa zwycięstwa, cztery remisy i aż dziewięć porażek. Średnia punktów w tym czasie wyniosła 0,67 pkt na mecz. Porażka z Leeds United to był już jeden krok za daleko i zarząd podjął decyzję o rozstaniu z trenerem:

Birmingham City rozstało się dzisiaj z trenerem Waynem Rooneyem i trenerem pierwszego zespołu Carlem Robinsonem. Pomimo podjętych wysiłków wyniki nie spełniły oczekiwań zarządu, które były jasno określone na początku. Dlatego też zarząd uważa, że zmiana leży w najlepszym interesie Klubu – czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Birmingham City swój następny mecz ligowy zagra 13 stycznia o godzinie 16:00. Ich przeciwnikiem będzie Swansea City.

WIĘCEJ O ANGIELSKIEJ PIŁCE:

Fot.Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank