Brighton wygrywa 4:2 z Tottenhamem! Kosmiczne spotkanie w Premier League

28 grudnia 2023, 22:51 • 2 min czytania 2 komentarze

Gospodarze zwyciężyli 4:2, a w pewnym momencie prowadzili 4:0. Trafienia w słupek, nieuznane bramki, nerwy, kartki, zwroty akcji – w tym spotkaniu było wszystko!

Tottenham będzie miesiącami leczyć traumy po pierwszej połowie. Gospodarze sprawili psikusa już w 11. minucie, gdy bramkę na 1:0 zdobył Jack Hinshelwood. Około dziesięć minut później Dejan Kulusevski załatwił jeszcze karnego dla Brighton, który został wykorzystany przez Joao Pedro. Mecz się nie uspokoił i gargantuiczne w ofensywie Brighton sprawiło, że Guglielmo Vicario miał mnóstwo pracy.

Mogło być nawet 4:0 do przerwy, gdyby nie dwa strzały w słupek i nieuznany gol. Obrońcy Tottenhamu byli w niemal każdej akcji spóźnieni, natomiast w ataku… nie oddali nawet jednego celnego strzału. To mogło być najsłabsze 45 minut tej drużyny w obecnym sezonie.

Tottenham rozpoczął drugą odsłonę spotkania nieco lepiej i żywiej. W 62. minucie Richarlison umieścił piłkę w siatce, lecz był na spalonym. „Spurs” zdecydowanie wrócili do gry, natomiast piłka nożna nigdy nie przestanie być piłką nożną, więc w 63. minucie pięknego gola z dystansu nieoczekiwanie strzelił Pervis Estupinan, nokautując Tottenham 3:0.

W 68. minucie na boisko wszedł Jakub Moder i tym samym otrzymał rekordową ilość minut w jednym spotkaniu. Polak sześć minut później podał do Fergusona, który został sfaulowany w polu karnym przez Giovaniego Lo Celso. Jedenastkę pewnie wykorzystał Joao Pedro. Kontaktowe trafienie dla gości zanotował Alejo Veliz, natomiast w szalonej końcówce gola na 4:2 wpakował jeszcze Ben Davies strzałem głową. Sędzia doliczył aż dziewięć minut do tego kosmicznego spotkania i… w 94. minucie Pierre-Emile Hoejbjerg jeszcze trafił w słupek.

Po tym spotkaniu Tottenham pozostaje na piątym miejscu w tabeli, natomiast Brighton obejmuje ósmą pozycję.

Brighton – Tottenham 4:2 (2:0)

J. Hinshelwood 11′, J. Pedro 23′ (k), 75′ (k), P. Estupinan 63′ – A. Veliz 81′, B. Davies 85′