Dyrektor sportowy Pogoni o Biczachczjanie: Nie pozwolimy żeby odszedł za darmo

redakcja

Autor:redakcja

27 grudnia 2023, 21:01 • 3 min czytania

Reklama
Dyrektor sportowy Pogoni o Biczachczjanie: Nie pozwolimy żeby odszedł za darmo

Po ostatniej konferencji prasowej prezesa Pogoni Szczecin na temat raportu finansowego klubu i 28-milionowej straty za poprzedni sezon, wypowiedzi klubowych działaczy analizowane są w dwójnasób. W środę wywiadu dla klubowej strony internetowej udzielił dyrektor sportowy Portowców Dariusz Adamczuk i oprócz pytań o finanse sporo opowiedział o planowanych ruchach personalnych w najbliższych oknach transferowych.

Reklama

Adamczyk potwierdził słowa, które słyszeliśmy na konferencji prasowej dotyczącej finansowych rozliczeń Pogoni. Strata wynikała w dużym stopniu z braku dużych transferów wychodzących w ostatnim roku, więc pytanie o aktualne przymiarki dotyczące odejść zawodników musiało paść. – Obecnie są zapytania przede wszystkim o Biczachczjana. Wiadomo, że ma on z nami jeszcze półtora roku kontraktu i w takiej sytuacji trzeba podejmować jakieś decyzje, bo najgorzej by się stało, gdyby zawodnik tej klasy w pewnym momencie odszedł od nas za darmo – odpowiedział Adamczuk. Z kolei były podstawowy bramkarz drużyny Dante Stipica dostał zielone światło w poszukiwaniu nowego klubu. – Myślę, że zimowe okno transferowe pozwoli mu znaleźć nowy klub i dalej grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obojętnie w jakim kraju, bo na pewno go na to stać.

Z kolei po stronie nabytków dyrektor sportowy Portowców wymienia głownie najświeższy narybek z klubowej akademii. Siedmiu zawodników, na czele z Bartoszem Urbaniakiem, uznawanym za najzdolniejszego gracza z rocznika 2005, rozpocznie na początku stycznia treningi z pierwszą drużyną, a ci którzy się wyróżnią pojadą na zgrupowanie do Turcji. Jednak największym wzmocnieniem według Adamczuka ma być wyleczony Danijel Loncar. Ten zawodnik przez ostatni rok mocno sponiewierany przez kontuzję, ma być wreszcie w stu procentach zdrowy i powinien dać drużynie sporo jakości.

Były reprezentant Polski w wywiadzie zdradził też na jakim etapie są rozmowy z graczami, którym wkrótce kończą się umowy. – Mariuszowi Malcowi zostało kilka meczów, aby kontrakt mu się automatycznie przedłużył. Z Marcelem Wędrychowskim i Kacprem Smolińskim jesteśmy bardzo blisko porozumienia w kwestii przedłużenia umowy. Sądzę, że to się stanie w najbliższych dniach. Chciałbym, by obaj przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli z nowymi kontraktami. Co do Fornalczyka i Stolarskiego, to w tym momencie toczone są rozmowy, w którym kierunku to pójdzie.

Pogoń po rundzie jesiennej zajmuję szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy ze stratą jedenastu punktów do prowadzącego Śląska Wrocław. Co ciekawe, właśnie z drużyną z Wrocławia Portowcy rozegrają swój pierwszy mecz po przerwie zimowej 11 lutego. Drużyna prowadzona przez Jensa Gustafssona jest też w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Lechem Poznań.

Reklama

WIĘCEJ O POGONI SZCZECIN:

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank