Serie A: Rewelacja z Bolonii wciąż na fali

23 grudnia 2023, 23:19 • 2 min czytania 0 komentarzy

Rewelacja tegorocznych rozgrywek, czyli FC Bologna z dwoma Polakami w składzie, niemal na półmetku sezonu wciąż zajmuje miejsce zapewniające udział w przyszłorocznej edycji Champions League. Drużyna zdała właśnie kolejny test na dojrzałość i wygrała z Atalantą 1:0.

W siedemnastej kolejce Bologna zmierzyła się z tracącą do niej dwa punkty Atalantą Bergamo, która znajduje się w szerokiej grupie drużyn bijących się o trzecie miejsce. Bologna, będąca absolutnym zaskoczeniem tego sezonu Serie A, znowu wyrwała trzy punkty i zwiększyła przewagę nad drużyną z Lombardii.

Do pierwszej jedenastki po tygodniowej przerwie wrócił Łukasz Skorupski i po raz siódmy w tym sezonie zachował czyste konto. Na boisku jeszcze przed przerwą zameldował się też Kacper Urbański, który zmienił kontuzjowanego Dana Ndoye. Choć obie drużyny miały swoje szanse w tym meczu, tylko jedna z nich została zamieniona na gola. W 86. minucie najwyżej w polu karnym do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Lewis Ferguson i strzelił głową na 1:0 dla Bologny. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.

Bologna jest po siedemnastu seriach na czwartym miejscu w tabeli z 31 punktami i wciąż musi oglądać się do tyłu na grupę pościgową, w której są Fiorentina, Roma, aktualny mistrz z Neapolu i dzisiejszy rywal zespołu z Bolonii, czyli Atalanta. Rewelacja tego sezonu straciła tylko dwanaście bramek, co jest trzecim wynikiem w Serie A.