Kapitan stracił przytomność podczas gry. Doznał zatrzymania akcji serca [AKTUALIZACJA]

16 grudnia 2023, 18:16 • 2 min czytania 1 komentarz

Spotkanie Bournemouth z Luton Town zostało przerwane po tym, jak kapitan drużyny gości, Tom Lockyer, upadł na boisku. To kolejne niepokojące wydarzenie z udziałem tego zawodnika. Klub poinformował, że zawodnik doznał zatrzymania akcji serca, a jego stan jest stabilny.

Starcie w ramach 17. kolejki Premier League toczyło się zwyczajnie do 65. minuty. Na tablicy wyników widniało 1:1 i nic nie wskazywało na to, że mecz za chwilę zostanie przerwany. Jednak właśnie wtedy Tom Lockyer upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Służby medyczne natychmiastowo zainterweniowały, natomiast sędzia przerwał spotkanie.

Klub wydał komunikat chwilę po tym wydarzeniu:

Spotkanie pomiędzy Bournemouth i Luton zostało odwołane. Nasze myśli są teraz z Tomem Lockyerem – czytamy.

Najnowsze doniesienia są takie, że zawodnik doznał zatrzymania akcji serca:

Nasz personel medyczny potwierdził, że kapitan Hatters doznał zatrzymania akcji serca na boisku, ale był już w lepszym stanie, gdy został zniesiony na noszach. Tom został przeniesiony do szpitala. Możemy zapewnić kibiców, że jego stan jest stabilny i obecnie przechodzi dalsze badania z rodziną przy jego łóżku – oświadczył Luton Town.

Tom Lockyer odzyskał już przytomność. Warto odnotować, że to zdarza się temu zawodnikowi po raz kolejny – w czerwcu również zemdlał podczas gry, a ówczesne badania wskazały na nierówne bicie serca.