Media: Obyło się bez poważnych kontuzji. Bejger i Pokorny mogą zagrać z Zagłębiem

04 grudnia 2023, 17:55 • 2 min czytania 0 komentarzy

Wygląda na to, że zarówno Łukasz Bejger, jak i Peter Pokorny będą do dyspozycji trenera Jacka Magiery na ostatni mecz w tym roku, z Zagłębiem Lubin, informuje Piotr Janas z „Gazety Wrocławskiej”. Przypomnijmy, obaj opuścili przedwcześnie mecz z Rakowem Częstochowa (1:1).

Bejger opuścił zawody z Rakowem jeszcze w pierwszej połowie. Z kolei Pokorny zszedł na dwie minuty przed końcem. Wygląda jednak na to, że będą do dyspozycji Jacka Magiery jeszcze w tym roku. – Słowak czuje ból w kolanie, a Bejgi w kostce i choć z Koroną mogą nie zagrać, to na derby powinni być gotowi – informuje Piotr Janas z „Gazety Wrocławskiej”.

Obaj są bardzo ważnymi punktami ekipy lidera Ekstraklasy. Bejger zagrał w 16 meczach tego sezonu, trafił do siatki rywali raz. Pokorny z kolei wystąpił w 14 meczach, raz asystował.

Dodajmy, że urodzony w 2002 roku Bejger został wybrany Młodzieżowcem Miesiąca. Listopad w jego wykonaniu, jak i całego Śląska był naprawdę udany. Wrocławianie wygrali wszystkie trzy mecze, tracąc tylko jedną bramkę. Duża w tym zasługa właśnie Łukasza Bejgera.

Przed Śląskiem jeszcze dwa mecze w tym roku kalendarzowym. 9 grudnia wrocławianie podejmą u siebie Koronę Kielce, a 15 grudnia mierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Będzie to dla nich okazja, by się zrewanżować za mecz 2. kolejki. Wówczas „Miedziowi” wygrali we Wrocławiu 2:1.