„Lech Poznań powinien wygrywać ligę z 15-18 punktami przewagi”

redakcja

Autor:redakcja

29 listopada 2023, 18:02 • 2 min czytania

Reklama
„Lech Poznań powinien wygrywać ligę z 15-18 punktami przewagi”

Lech Poznań ma taki potencjał kadrowy i finansowy, że powinien odjechać reszcie ligi? Takie zdanie ma były prezes PZPN Zbigniew Boniek, które przedstawił podczas transmisji na kanale „Prawda Futbolu”. Były piłkarz Juventusu czy Romy podkreśla, że „Kolejorz” z lepszym trenerem zdominowałby Ekstraklasę.

Reklama

W miniony weekend Lech Poznań przegrał przed własną publicznością z Widzewem Łódź 1:3. Po 16. kolejkach podopieczni Johna van den Broma zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, a do prowadzącego Śląska tracą już siedem punktów.

– Lech z dobrym trenerem, dobrze zorganizowanym, powinien wygrywać rozgrywki w Polsce z 15-18 punktami różnicy. Mógłby rywalizować tylko z Legią – w teorii, a w praktyce jest tak, że w naszej lidze każdy może wygrać z każdym. Te drużyny słabsze są lepiej poukładane taktycznie niż mocne, a co byłoby, gdyby te mocne ekipy były lepiej zorganizowane taktycznie – zastanawiał się Zbigniew Boniek.

Wydaje mi się, że Lech to jest drużyna, która bazuje na indywidualnych umiejętnościach każdego piłkarza. Jeżeli są w dobrym dniu, to są w stanie pokonać każdego 3:0. Natomiast jak patrzę na Lecha, to nie mam wrażenia, że ta drużyna ma coś przygotowanego – podsumował były prezes PZPN.

Reklama

WIĘCEJ O LECHU POZNAŃ:

Fot. Newspix

 

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank