„Trener Magiera zmienił się. Jest w nim większa swoboda”

redakcja

Autor:redakcja

24 listopada 2023, 08:49 • 2 min czytania

Reklama
„Trener Magiera zmienił się. Jest w nim większa swoboda”

– Co do tematu mistrzostwa, to wolę się wstrzymać, bo nie skończyła się jeszcze pierwsza runda. Musimy mieć chłodną głowę – zwraca uwagę w rozmowie z „TVP Sport” Patryk Janasik.

Reklama

Śląsk Wrocław rozpoczął tegoroczny sezon od trzech meczów bez zwycięstwa, a następnie punktował na tyle skutecznie, że dziś otwiera ligową tabelę. Co jest największą siłą tej drużyny? –  Zespołowość. Jeden za drugiego wskoczy w ogień. Nie ma czegoś takiego, że gra tylko pierwsza jedenastka. Chłopaki z ławki rezerwowych też dają z siebie wszystko i później widać, że te zmiany są dobre. Mimo że mamy takie jednostki, jak Erik Exposito, Matias Nahuel, Piotr Samiec-Talar, to wygrywamy zespołowością. Widać to w statystykach – mamy najmniej bramek straconych w lidze. Ta zespołowość jest kluczem – uważa Janasik.

26-latek do klubu z Dolnego Śląska trafił w 2020 roku, więc miał okazję pracować z Jackiem Magierą również za czasów jego pierwszej kadencji we Wrocławiu. Czy 46-letni szkoleniowiec zmienił się na przestrzeni tych trzech lat? – Myślę, że tak. Wcześniej bardzo dużo analizował, teraz robi tego znacznie mniej. Jest w nim większa swoboda. Jeśli mamy jakiś temat do niego, to śmiało możemy iść. I nie chodzi tylko o kwestie piłkarskie, ale życiowe. Mamy u niego cały czas wsparcie. To jest zdrowa przyjaźń. Jasne, jest to nasz szef, ale w każdym momencie możemy z nim porozmawiać – odpowiada obrońca, który w tym sezonie zagrał na razie w 11 spotkaniach.

Piłkarze Śląska w 16. serii gier zmierzą się z Radomiakiem Radom. Czy z uwagi na bardzo dobrą passę we Wrocławiu zaczynają powoli myśleć o ewentualnej grze w pucharach lub nawet mistrzostwie? – Co do mistrzostwa, to wolę się wstrzymać, bo nie skończyła się jeszcze pierwsza runda. Musimy mieć chłodną głowę. Na razie podchodzimy do tego spokojnie, chcemy jak najlepiej zagrać w tych czterech ostatnich kolejkach, a później w nowym roku będziemy myśleć o kolejnych celach. Przed sezonem celowaliśmy w TOP 10, a teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Chcemy tu pozostać jak najdłużej, a najlepiej do końca – dodał Patryk Janasik.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank