Kolejna porażka Spurs. Sochan najlepszy w sezonie, Popovich ucisza kibiców

23 listopada 2023, 09:23 • 2 min czytania 0 komentarzy

“Trust the process” – zdaje się mówić nam swoimi występami Jeremy Sochan. Dziś zaliczył najlepszy indywidualny wynik w sezonie: 19 punktów (2/5 za 3), 5 zbiórek i 7 asyst w 31 minut gry. Jednak dobra postawa Polaka nie uchroniła jego zespołu od porażki. San Antonio Spurs przegrali u siebie z Los Angeles Clippers 102:109 i kontynuują niechlubną serię spotkań bez wygranej, która wynosi już 10 meczów.

Proces w wypadku Sochana to przystosowanie do gry na nowej pozycji. Trener Gregg Popovich od początku kampanii 23/24 postawił przed nim wyzwanie i wystawia go jako rozgrywającego, co ma pomóc w rozwoju jego talentu. Dzisiejszy mecz potwierdza, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Spurs nie mogą wygrać od dziesięciu spotkań. Dziś drugi raz z rzędu ulegli Clippers prowadzonym przez ich byłą gwiazdę, Kawhi’a Leonarda. Kibice z San Antonio buczeli za każdym razem, gdy gracz, który poprowadził ich zespół do ostatniego mistrzostwa w 2014 roku, był przy piłce. Sprowokowało to reakcję trenera Ostróg. W pewnym momencie wziął mikrofon od spikera i prosił tłum o zaprzestanie krzyków. – Nie drażni się niedźwiedzia – tłumaczył po meczu. Leonard był najlepszym strzelcem zespołu z Los Angeles i skończył mecz z 26 punktami.

Drużyna Sochana wróciła do gry pod koniec drugiej kwarty, po tym jak przegrywali już siedemnastoma punktami. Spurs byli w stanie trzymać się blisko rywala do ostatniej części gry, lecz na 7 minut przed końcem Clippers zanotowali run 18-2, który zamknął mecz. Victor Wembanyama był najlepszym graczem gospodarzy z 22 punktami, 15 zbiórkami i 3 blokami.

Następny raz Sochan i ekipa wybiegną na parkiet w piątek. Zagrają wtedy na wyjeździe z Golden State Warriors.

San Antonio Spurs – Los Angeles Clippers 102:109 (14:26, 34:28, 22:28, 32:27)