Andrzej Gołota i Riddick Bowe ponownie się spotkali po latach

redakcja

Autor:redakcja

23 listopada 2023, 20:34 • 1 min czytania

Reklama
Andrzej Gołota i Riddick Bowe ponownie się spotkali po latach

W 1996 starcia Andrzeja Gołoty i Riddicka Bowego byli na ustach całego bokserskiego świata. Teraz, 27 lat później, obie legendy znowu się spotkały. Tym razem poza ringiem.

Reklama

Andrzej Gołota w starciach z legendarnym Amerykaninem może i był underdogiem, jednak w ringu widzieliśmy pojedynek dwóch równorzędnych rywali. W pierwszej walce Polak kontrolował zresztą jej przebieg, ale jak się okazało nie robił tego czysto. W 7. rundzie został zdyskwalifikowany za ciosy poniżej pasa. Po walce natomiast doszło do awantury, w której Andrzej Gołota został uderzony w głowę telefonem komórkowym przez jednego z członków sztabu rywala.

Również dyskwalifikacją zakończył się drugi pojedynek wielkiej dwójki, kiedy na ledwie kilka sekund przed zakończeniem 9. rundy Madison Square Garden zostało świadkiem wyprowadzenia przez Polaka nietypowej serii 3 ciosów prosto w krocze rywala. W absurdalnych okolicznościach już drugi raz musiał zaakceptować porażkę pomimo wyrównanego pojedynku.

Po latach obaj zawodnicy znowu się spotkali. Spór odszedł już do przeszłości, a dziś jak widać na nagraniu między pięściarzami panuje przyjazna atmosfera.

Reklama

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot.Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank