Do Polaków uśmiechnęło się szczęście. Albania jedzie na Euro, Mołdawia cały czas w grze!

17 listopada 2023, 20:10 • 2 min czytania 1 komentarz

Gorący mecz w Kiszyniowie. Mołdawia wyrwała remis z Albanią strzelając gola na 1:1 na kilka minut przed końcem spotkania. Oznacza to, że cały czas jest w grze o Euro 2024. Z kolei Albańczycy już zapewnili sobie awans na turniej.

Mecz Mołdawii z Albanią był bardzo istotny nie tylko dla obu tych drużyn, ale i dla… Polski. Biało-Czerwoni musieli bowiem liczyć na to, że padnie w tym spotkaniu remis lub wygra Albania. Wszystko to dlatego, żeby z Czechami nie grać o „pietruszkę”.

Na prowadzenie w 25. minucie wyszli Albańczycy. Z rzutu karnego trafił Sokol Cikalleshi. Prowadzenie gości oznaczało, że znaleźli się oni na autostradzie do mistrzostw Europy w Niemczech.

Jak Mołdawianie strzelili gola na 1:1? Na trzy minuty przed końcem do siatki trafił Vladyslav Baboglo. Jego gol przywrócił Mołdawianom nadzieje na awans na mistrzostwa Europy. Po dopisaniu sobie punktu reprezentacja Mołdawii wyprzedziła Polskę i traci tylko 1 oczko do drugich Czechów. I to właśnie z nimi 20 listopada w Ołomuńcu rozegra ostatni mecz eliminacji.

Co najważniejsze dla nas, rezultat w meczu Mołdawia – Albania nie przekreśla naszych szans na awans na Euro. Podopieczni Michała Probierza najpierw muszą sięgnąć z Czechami po komplet punktów, a następnie liczyć na to, że w meczu Czechy – Mołdawia padnie remis. Tylko taki rezultat da Polakom bezpośrednią promocje na mistrzostwa Europy.