Uspokajające wieści w sprawie incydentu z udziałem Roberta Lewandowskiego

13 listopada 2023, 12:37 • 2 min czytania 4 komentarze

Wczoraj Barcelona wygrała 2:1 z Deportivo, lecz najgłośniejszym tematem w prasie nie były zdobyte punkty lub dwie bramki Polaka, a sytuacja, w której miał nie podać ręki młodszemu koledze z drużyny, Lamine Yamalowi. Dziennik “Mundo Deportivo” ujawnił dodatkowe informacje, które zdają się ucinać ten temat.

W okolicach 72. minuty niedzielnego spotkania Lamine Yamal oddał strzał na bramkę. Chwilę później próbował podać rękę Robertowi Lewandowskiemu, lecz ten beznamiętnie poszedł dalej, co zostało wychwycone oraz zinterpretowane jako zachowanie z premedytacją w odpowiedzi na brak podania.

Dalszy rozdział tej historii opisało „Mundo Deportivio”:

– Po strzeleniu bramki w 78. minucie, weteran zawołał Lamine Yamala, aby z nim chwilę porozmawiać. Rozmawiali w zrelaksowanym i przyjaznym tonie, bez żadnego napięcia, co można zobaczyć na zdjęciach. To ostatni rozdział tej historii.

“Duma Katalonii” jest obecnie trzecia w tabeli. Następny mecz rozegra 25 listopada z Rayo.