Dramatyczne sceny w Holandii. Bramkarz Waalwijk zasłabł, mecz przerwano

01 października 2023, 09:35 • 1 min czytania 13 komentarzy

Bramkarz RKC Waalwijk Etienne Vaessen zasłabł podczas spotkania z Ajaksem Amsterdam. Służby medyczne reanimowały zawodnika, a następnie przetransportowały go do szpitala. Mecz został przerwany.

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w 84. minucie spotkania z Ajaksem Amsterdam. Bramkarz RKC Waalwijk Etienne Vaessen ofiarnym wślizgiem w nogi rywala zablokował strzał Die Joden. Po zderzeniu momentalnie stracił przytomność, a na boisko wbiegły służby medyczne. Przez kilka minut golkiper był reanimowany. Podobnie jak podczas Euro 2020 i przypadku Christiana Eriksena, pozostali zawodnicy otoczyli poszkodowanego piłkarza, zasłaniając dramatyczne sceny.

Vaessen został przetransportowany do szpitala, gdzie poddano go dalszym badaniom. Dziś klub 28-letniego Holendra wydał oświadczenia ws. jego stanu zdrowia. – Wciąż jesteśmy głęboko zszokowani wydarzeniami na boisku z udziałem naszego bramkarza Etienne’a Vaessea. Możemy ogłosić, że Etienne jest przytomny i został przetransportowany do szpitala na dalsze badania. Życzymy mu dużo siły i mamy nadzieję, że wkrótce znów będzie z nami – przekazano informację Waalwijk.

Spotkanie z Ajaksem nie zostało zakończone. Przerwano je przy wyniku 2:3. Dla Die Joden to drugi z rzędu przerwany mecz. Przed tygodniem z powodu nieodpowiedniego zachowania kibiców, przedwcześnie zakończono starcie z Feyenoordem Rotterdam.