Górnik Łęczna nie dał szans Resovii. Piąte zwycięstwo w sezonie

18 września 2023, 20:36 • 2 min czytania 3 komentarze

Kolejną pewną wygraną w tym sezonie zaliczył Górnik Łęczna. Drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota pokonała Resovię 3:1 na zakończenie ósmej kolejki I ligi i wskoczył na pozycję lidera.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania. W końcu przystępowali jako lider, który zgromadził aż 15 punktów na swoim koncie. Rzeszowianie radzili sobie dotychczas zdecydowanie gorzej. W siedmiu spotkaniach zdobyli zaledwie siedem punktów i znajdowali się w tabeli tuż nad strefą spadkową.

Spotkanie było jednak zaskakująco wyrównane, obie drużyny stworzyły sobie sporo szans na zdobycie bramki. Ale co z tego, skoro bramki zdobywała tylko jedna i dzięki temu zapewniła sobie zwycięstwo jeszcze przed przerwą. Najpierw do siatki trafił Karol Podliński, który wykorzystał świetne podanie od Piotra Starzyńskiego. Niedługo później perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adam Deja, a strzelanie gospodarzy pod koniec pierwszej połowy zakończył z jedenastu metrów Kryeziu.

Gości stać było zaledwie na jedno trafienie Bondarenki i to dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Szans na wyrównanie nie było.

Zielono-czarni pozostają wciąż jedyną niepokonaną drużyną w pierwszej lidze.

GÓRNIK ŁĘCZNA – RESOVIA 3:1 (3:0)