Włosi nie lubią grać z Macedonią Północną. Kolejna wpadka mistrzów Europy [WIDEO]

09 września 2023, 22:56 • 2 min czytania 12 komentarzy

Włosi po raz kolejny potykają się na Macedonii Północnej. Luciano Spalletti w swoim debiucie w roli selekcjonera zremisował 1:1 w Skopje z Macedończykami w ramach el. do ME.

W ubiegłym roku Włosi przegrali z Macedonią Północną w półfinale baraży o awans na mistrzostwa świata. To jedna z największych klęsk Squadra Azzurra w historii. Ten rywal ewidentnie nie leży Włochom. W 2017 roku zremisowali 1:1 na Stadio Olimpico w Turynie w ramach el. do MŚ.

W sobotni wieczór Macedończycy kolejny raz zaleźli za skórę europejskiemu gigantowi. Włosi jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 47. minucie Immobile świetnie odnalazł się w polu karnym i dobił strzał Barelli, który odbił się od poprzeczki.

Macedonia Północna doprowadziła do wyrównania w 81. minucie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Enis Bardhi.

Włosi dotychczas rozegrali trzy spotkania w tych eliminacjach Euro i mają na swoim koncie cztery punkty. Macedończycy zdobyli tyle samo oczek, ale dokonali tego w czterech spotkaniach.

Macedonia Północna – Włochy 1:1 (0:0)