Tak Raków żegna się z Ligą Mistrzów. Gol Zwolińskiego na osłodę [WIDEO]

30 sierpnia 2023, 23:02 • 1 min czytania 38 komentarzy

Tuż przed końcem regulaminowego czasu w meczu z Kopenhagą Łukasz Zwoliński zdobył bramkę na remis. Nadzieja Rakowa Częstochowa na pozostanie w grze w Lidze Mistrzów tliła się jeszcze przez kilka minut.

Z dużym trudem przychodziło Rakowowi Częstochowa stwarzanie dogodnych okazji bramkowych w meczu z Kopenhagą. Do zejścia Fabiana Piaseckiego w 84. minucie spotkania mistrzowie Polski oddali tylko jeden celny strzał. Wejście Łukasza Zwolińskiego rozruszało ofensywną grę Medalików, a już kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na murawę napastnik wlał nadzieję w serca kibiców Rakowa. W rewelacyjny sposób 30-latek odnalazł się polu karnym i po podaniu Frana Tudora zdobył bramkę wyrównującą stan meczu.

Mistrzowie Polski nie zdołali jednak wyrównać stanu dwumeczu. Pomimo wielu wrzutek w końcówce spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i za sprawą zwycięstwa w pierwszym starciu FC Kopenhaga awansowała do fazy grupowe Ligi Mistrzów. Medaliki wystąpią w Lidze Europy.