Hiszpanki zagrają w finale piłkarskich mistrzostw świata kobiet

15 sierpnia 2023, 14:56 • 1 min czytania 15 komentarzy

Znamy już pierwszą drużynę, która zagra w finale tegorocznej edycji mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej. Mowa o reprezentacji Hiszpanii, która po dramatycznej końcówce meczu rozprawiła się ze Szwedkami.

Emocjonujący mecz zakończył się wynikiem 2:1, choć pierwszy gol padł dopiero w 81. minucie rywalizacji. Worek z bramkami rozwiązała 19-letnia Salma Paralluelo, zawodniczka Barcelony, która pojawiła się na murawie dopiero w drugiej połowie. Po błyskawicznej odpowiedzi Szwedek, do siatki trafiła również Olga – jedna z gwiazd żeńskiej sekcji Realu Madryt.

W finale turnieju Hiszpanki zmierzą się ze zwyciężczyniami pary Australia – Anglia (spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 12:00).

[avatar size=”original” align=”center” link=”