Pierwsze zwolnienie na zapleczu Ekstraklasy. Pracę stracił były trener Legii

redakcja

Autor:redakcja

07 sierpnia 2023, 13:38 • 2 min czytania

Reklama
Pierwsze zwolnienie na zapleczu Ekstraklasy. Pracę stracił były trener Legii

Za nami dopiero trzecia kolejka I ligi, a już na zapleczu Ekstraklasy doszło do pierwszego zwolnienia trenera. Chrobry Głogów poinformował o zakończeniu współpracy z Markiem Gołębiewskim.

Reklama

Marek Gołębiewski do tej pory był głównie kojarzony z pracą w Legii, gdzie pełnił rolę trenera rezerw, a potem przez kilka tygodni sprawował rolę tymczasowego trenera pierwszej drużyny, by ostatecznie znów przejąć rezerwy. Ostatecznie z Legią rozstał się po sezonie 2021/22. Kolejne rozgrywki miały stanowić dla niego nowe otwarcie.

W czerwcu 2022 roku Marek Gołębiewski został zatrudniony przez władze Chrobrego Głogów. Jego początki w tym klubie były niezłe, natomiast w 2023 roku forma głogowian była bardzo słaba i w tym roku dolnośląski klub wygrał tylko trzy spotkania. Start obecnych rozgrywek był wręcz fatalny dla zespołu Marka Gołębiewskiego. Trzy mecze i trzy porażki. Na ten moment Chrobry zamyka ligową tabelę. Nie dziwi zatem, że Gołębiewski stracił pracę. Warto dodać, że klub z Dolnego Śląska po raz ostatni zwolnił szkoleniowca 13 lat temu.

W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

– Decyzją klubu Marek Gołębiewski w dniu dzisiejszym przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Chrobrego Głogów. Nazwisko jego następcy zostanie przedstawione w najbliższym czasie. Trenerowi Markowi Gołębiewskiemu dziękujemy za trwającą ponad rok współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Reklama

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Reklama

Fot. Newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank