LIVE: Legia kontra Ruch, czyli czuć zapach historii

06 sierpnia 2023, 17:23 • 1 min czytania 87 komentarzy

Dziś tylko dwa mecze Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się wybornie, dlatego chętnie zasiadamy do oglądania. A wy usiądźcie z nami, zapraszamy!

Transmisja Live

21:57

Koniec - 3:0

Pokaz siły Legii? No nie do końca, aczkolwiek pucharowicze mogą zazdrościć spacerku ekipie Runjaicia. Trzy do zera, godzina grania w przewadze, rotacje, czyste konto. Tak trzeba żyć. A Ruch? No co... Bez argumentów.

Zapraszamy na Ligę Minus!
21:54
Kapustka! Strzelał z bliska, ale akurat w to miejsce, gdzie stał bramkarz.

Dwie minuty doliczone.
21:50
Ale wejście Josue... No, widać jakość. Gol, no-look passy, bawi się chłop.
21:48
21:38
Zmiany w Ruchu - Sikora i Świerczyński za Wójtowicza i Szymańskiego.
21:37
21:36
21:35
Zmiana w Legii - Kapustka za Elitima.
21:33
3:0 DLA LEGII! Pozamiatane. Josue wszedł i zrobił swoje. Bomba z lewej nogi z okolic 18. metra, plasóweczka przy dalszym słupku, trafił przy w punkt. Była moc w tym uderzeniu, bramkarz bez szans.
21:29
25 minut do końca, ale mamy wrażenie, że gdyby zapytać oba zespoły "panowie, chcecie jeszcze grać?", to byśmy kończyli mecz. Ruchowi ciężko będzie tu nawiązać walkę, Legia już żyje meczem z Austrią.
21:23
Zmienia Ruch - Starzyński i Szywacz na ławce, za nich Steczyk i Bartolewski.

I zmienia też Legia - Josue, Kun i Slisz za Celhakę, Wszołka i Guala.
21:22
Kartka dla Szywacza za faul taktyczny na Elitimie.
21:20
Muci! Przebiegł z 40 metrów sam, pokazał mu się do gry Gual, ale Albańczyk sam poszukał strzału i... niecelnie. Ma prawo mieć pretensje Hiszpan, bo był w lepszej sytuacji, trzeba było podawać.
21:19
I znów gryzie Ruch - Szymański próbował technicznego strzału zza pola karnego, taka wkrętka w dalszy róg, ale dobrze obronił Tobiasz.
21:17
Świetna piłka Swędrowskiego za plecy Baku, Michalski wbiegł już w pole karne, ale bardzo przytomny powrót Ribeiro zastopował tę kontrę gości.
21:16
Wiadomo, że Ruch nie wywołuje popłochu w defensywie Legii, ale nieźle w rozegraniu wygląda dziś Pankov. Sporo wyjść do przodu, wcinek za plecy obrońców, to od jego podania zaczęła się akcja z czerwoną kartką dla Kasolika.
21:13
Jakiś uraz Ribeiro, mamy przerwę w grze. Runjaic patrzy z niepokojem, bo wielkiej rotacji w obronie nie ma. Przerysował staw skokowy Portugalczyka Szczepan.
21:11
Wrzutka z lewej flanki autorstwa Ribeiro, Rosołek przeskoczył Sadloka, ale ciut, ciut nad poprzeczką. Dobra wrzutka Portugalczyka, bardzo dobra nawet.
21:09

Druga połowa

Wracamy!
21:08
Jedna zmiana w Legii się szykuje - Muci za Pekharta.
21:00
20:52

Przerwa - 2:0

Drugiej połowy nie ma sensu grać. A jeśli jest sens, to tylko po to, by Legia sobie postrzelała. 2:0, Ruch w dziesiątkę i bez argumentów. Świetny Wszołek, bardzo aktywny Gual. Goście sami się proszą o problemy, a z przodu - jeden strzał, zero celnych.
20:50
Żółta kartka dla Jędrzejczyka.
20:46

2:0 - Pekhart

2:0 DLA LEGII! Koszmarny błąd Bieleckiego - Celhaka puścił taś-tasia z dystansu, bramkarz nie miał prawa tutaj wypuścić piłki z rąk. Ale odbił tę piłkę lecącą po ziemi. Odbił ją na dodatek tuż pod nogi Pekharta, a ten zrobił to, co musiał zrobić. Snajperski nos Czecha.
20:40
Trochę wyhamował impet Legii - Ruch się cofnął, gra bardziej wstrzemięźliwie, nie ma już takiej autostrady dla Wszołka. Wścieka się przy linii Runjaic, domaga się szerszej gry.
20:33
Znów Legia w ataku, znów Wszołek. Zgrabna podcinka na dalszy słupek, Pekhart frunął w powietrze, ale minimalnie się pomylił. Chociaż tam była jeszcze obcierka od Sadloka.
20:31
Szybko zmienia Skrobacz, bo widzi, co się dzieje na boisku - Szur zmienia Letniowskiego, czyli obrońca za ofensywnego pomocnika.
20:30
Centymetry od 2:0 dla Legii! Pankov strzelał głową, golkiper Ruchu jakimś cudem sparował piłkę, ta odbiła się od słupka, poprzeczki, zatańczyła na linii, ale wyjaśniają to goście. Legioniści chcą szybko zamknąć ten mecz.
20:28
20:25
CZERWONA KARTKA DLA KASOLIKA! Co za absurd - obrońca Ruchu nie trafił w piłkę po dalekim podaniu, a później w sposób idiotyczny zahaczył wychodzącego na czystą pozycję Guala.
20:23

1:0 - Gual

A JEDNAK GOL! Rosołek trącił piłkę po wrzutce Wszołka i sprawdzany był ten moment - czy Gual był na ofsajdzie? Nie był, drodzy państwo, nie był. Szywacz złamał linię ofsajdu wślizgiem.
20:22
GOL DLA LEGII! A nie, chyba jednak nie. Wszołek wrzucał wzdłuż bramki, tam spalonego nie było, zamykał akcję Gual, jednak trącił ją jeszcze Rosołek i on właśnie był na ofsajdzie! Chorągiewka asystenta w górze, czekamy na VAR...
20:20
Niesamowite jest to, jak Legia szuka Wszołka. Pięć akcji gospodarzy pod pole karne Ruchu, trzy z nich przez Wszołka. Ale dwukrotnie na spalonym - tym razem również.
20:15
Poprzeczka! Sprytnie, kąśliwie uderzał Starzyński z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta, ale piłka spadła na "dach" bramki. Naprawdę cwana próba "Figo".
20:13
Dobra akcja Legii - Wszołek znów w roli głównej, szukał wycofania do Guala, ale temu została piłka pod butem i uderzył niecelnie. Ale i tak był spalony Wszołka na początku tego ataku.
20:10
Kartka dla Celhaki - durna, za opóźnianie wznowienia gry przez Ruch. Od siódmej minuty gra z napomnieniem.
20:06
Poluje na wejście za pleców Szczepan - dwukrotnie próbował, dwa razy na ofsajdzie. Ale plan Ruchu już się zarysowuje.

Odpowiada Gual - z dystansu, obok słupka.
20:03
I od razu pierwszy atak Legii - mocna piłka do skrzydło do Wszołka, ten podniósł głowę, poszukał Pekharta, ale dograł górą zbyt mocno. Od bramki Ruch.
20:02

Gramy!

RUUUUUSZYYYYYLI!
19:57
Ale fajnie ogląda się trybuny w Ekstraklasie. W Lubinie komplet, przy Łazienkowskiej trybuny też srogo zapełnione.
19:45
Patrzymy na skład Legii i oczywiście w oczy rzuca się brak Josue. Augustyniak poza wyjściową jedenastką, Slisz na ławce, Celhaka w środku. Z przodu pewnie Gual będzie orbitował gdzieś za plecami Pekharta, bo nie spodziewamy się typowego duetu. Taktyka pod wrzutki? Mecz na zrobienie różnicę przez Elitima?
19:34
19:33
19:33
Ok, składy z Legia - Ruch.
19:30

KONIEC

Zagłębie zawaliło ten mecz, powiedzmy sobie jasno. Jeżeli prowadzisz 1:0, zaczynasz grać w przewadze, stwarzasz kolejne sytuacji i na koniec jedynie remisujesz, to nie możesz być zadowolony. Lech uciekł spod topora, a była nawet szansa na zwycięstwo.

Zaraz przechodzimy do spotkania Legia - Ruch.
19:26
Wreszcie groźnie Zagłębie! Woźniak uprzedził obrońców przy wrzutce Mroza, ale główkował niecelnie.

Zostały trzy minuty do końca.
19:21
Zagłębie totalnie oklapło w ofensywie, a teraz Lech mógł wyjść na prowadzenie. Weirauch częściowo odkupił winy za błąd przy golu i tym razem zdołał obronić strzał głową Blażicia.
19:08

1-1!

No i proszę, zemściło się na Zagłębiu to, że nie podwyższyło prowadzenia. Rzut rożny Pereiry, fatalnie na przedpolu zachował się Weirauch i Blażić pakuje piłkę głową do opuszczonej bramki.
19:06
Nie ma pomysłu Lech na rozmontowanie Zagłębia. Gospodarze grają dość wysoko, dobrze pressują, zamykają strefy. Weirauch ma spokojną drugą połowę.
18:55
Van den Brom nie kusi losu i zdejmuje Milicia.

A Zagłębie zmarnowało kolejną kontrę, Bohar strzelił za lekko i na dodatek prosto do rąk Bednarka.
18:52
Składna kontra Zagłębia i tym razem Bednarek dobrze odbił chytry strzał Chodyny. Na razie wygląda na to, że prędzej gospodarze skontrują na 2:0 niż Lech wyrówna męcząc się w ataku pozycyjnym.
18:49
Milić na granicy drugiej żółtej kartki po przerwaniu kontry Zagłębia. Każdy kolejny nieco grubszy faul to powinno być wykluczenie.
18:43
Druga połowa zaczyna się od trzęsienia ziemi. Radosław Murawski brutalnie wjechał w kostkę Dawida Kurminowskiego i po interwencji VAR-u zamiast żółtej kartki obejrzał czerwoną.

A Rafał Nahorny nadal twierdzi, że Murawski to były podopieczny Fornalika.
18:28

Przerwa

Zasłużone prowadzenie Zagłębia. Fajna pierwsza połowa, oby po przerwie nie było gorzej.
18:16
Lech mógł natychmiast odpowiedzieć, ale w sytuacji sam na sam Weirauch zatrzymał Velde. Wyciągnięta ręka przesądziła.
18:14

1-0!

No i wreszcie Zagłębie prowadzi! Kurminowski podobnie jak przed tygodniem niczym sęp skorzystał z błędu bramkarza. Tym razem Bednarek "wypluł" strzał Makowskiego sprzed pola karnego, a napastnik "Miedziowych" skutecznie dobijał.
18:11
Zagłębie marnuje kolejne szanse. Bohar zablokowany, Kurminowski zablokowany, a w następnej akcji Chodyna nie najlepiej przyjmował piłkę i został powstrzymany przez wracającego Anderssona. Z rozmachem gra Zagłębie.
18:04
Zadymiło się na boisku, więc można się napić i wysłuchać uwag trenera.
17:59
Joel Pereira bliski swojej pierwszej bramki w Ekstraklasie! Dość szczęśliwie przebił się przez Grzybka w polu karnym, miał już przed sobą tylko Weiraucha, ale młody golkiper okazał się lepszy. Bardzo pewnie prezentuje się ten chłopak.

Po drugiej stronie kompletnie strzały nie wychodzą Kurminowskiemu. Miał już dwie szanse i obie zmarnował - raz kiks, raz podanie do Bednarka.
17:47
No pojechał teraz Rafał Nahorny, stwierdzając, że Radosław Murawski to były podopieczny Waldemara Fornalika z Piasta Gliwice.

Murawski odszedł z Piasta w lipcu 2017.
Fornalik przyszedł do Piasta we wrześniu 2017.
17:45
Powinno być 1:0 dla Zagłębia! Gospodarze szybko wykonali rzut wolny, Pieńko uciekł Miliciowi, zakręcił Blażiciem i miał świetną sytuację w polu karnym - strzelił obok słupka.
17:42
Jakiś wariacik wbiegł na boisko i mecz został przerwany. Pełen serwis atrakcji na dziś.
17:38
Obiecujący początek tego meczu. Lech miał dość groźne dwa rzuty rożne, trochę się zakotłowało w polu karnym Zagłębia. Gospodarze także odpowiedzieli rzutem rożnym, po którym zza pola karnego uderzał Kłudka i Bednarek musiał się wysilić.

Jedni i drudzy wyraźnie nie chcą się badać przez 15-20 minut, tylko od razu narzucić swoje warunki.
17:27
Komplet widzów w Lubinie to nadal lekko szokujący widok. Ale ewidentnie coś tam zmienia się na lepsze i niech tak pozostanie.
17:24
Do składu Zagłębia wraca Damian Dąbrowski. Lech po to oszczędzał wielu zawodników w czwartek, żeby dziś wyjść pierwszym garniturem.