Niewysoki Hotić jak van Persie. Piękny gol Lecha [WIDEO]

27 lipca 2023, 21:38 • 1 min czytania 10 komentarzy

Dino Hotić i Elias Andersson świetnie zaprezentowali się przed poznańską publicznością. Szwed dośrodkował w tempo do wbiegającego w pole karne Bośniaka, a ten, choć mierzy niespełna 170 centymetrów, pokonał bramkarza Żalgirisu Kowno uderzeniem głową. Lech Poznań do przerwy prowadzi 3:0.

Zaledwie dziesięć minut potrzebował Lech Poznań, by pokazać miejsce w szeregu Żalgirisowi Kowno. Litwini byli bezradni wobec ofensywnej i różnorodnej gry Kolejorza. Prawdziwym pokazem wirtuozerii było trafienie Dino Hotić. Bośniak pokonał golkipera Deividasa Mikelionisa uderzeniem głową. Może to dziwić bowiem mierzy tylko 168 centymetrów. Kluczowe okazało się w tym wypadku perfekcyjnie podanie innego z nowych letnich nabytków Lecha Eliasa Anderssona, który wrzutką za plecy rywali, świetnie uruchomił Hoticia, co możecie zobaczyć poniżej.

Lech w pierwszej połowie meczu spisywał się wręcz fenomenalnie. Do przerwy zdobył jeszcze dwie bramki. Drugie trafienie również nastąpiło po dośrodkowaniu. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Joel Pereira, a strzelca Antonio Milić. W doliczonym czasie gry pięknym golem z dystansu popisał się natomiast Radosław Murawski.