Krzysztof Chmielewski ze srebrnym medalem mistrzostw świata w pływaniu!

Autor:Sebastian Warzecha

26 lipca 2023, 14:34 • 1 min czytania 1 komentarz

Krzysztof Chmielewski zdobył w japońskiej Fukuoce srebrny medal mistrzostw świata w pływaniu na 200 metrów stylem motylkowym. To największy sukces Polaka w karierze.

Ledwie 19-letniego Polaka pokonał w Fukuoce tylko Leon Merchand, który w trakcie tych mistrzostw jest w fantastycznej dyspozycji – niedawno poprawił ostatni indywidualny rekord świata wciąż należący do Michaela Phelpsa (na 400 metrów stylem zmiennym) i zdobył złoty medal. Teraz dołożył do kolekcji kolejny, ale tuż za nim na podium uplasował się Krzysztof Chmielewski.

Polak już w półfinale pokazywał, że jest w świetnej dyspozycji, ustanowił bowiem wówczas nowy rekord życiowy. W finale jednak jeszcze go poprawił. Jego nowy wynik – 1:53.62 – to na tym dystansie drugi rezultat w historii polskiego pływania, gorszy wyłącznie od czasu Pawła Korzeniowskiego (1:53.23). Chmielewski pokazał też, że potrafi doskonale rozłożyć siły na dystansie i ograć bardziej doświadczonych oraz utytułowanych rywali.

ROŚNIE NAM MEDALISTA OLIMPIJSKI W PŁYWANIU? POZNAJCIE KRZYSZTOFA CHMIELEWSKIEGO [SYLWETKA]

Srebro MŚ to największy sukces w karierze Chmielewskiego, ale też świetna zapowiedź jego możliwości przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi – zresztą już na igrzyskach w Tokio jako 17-latek pływał w olimpijskim finale.

Gdyby miał zrobić spis wszystkich sportów, o których stworzył artykuły, możliwe, że pobiłby własny rekord znaków. Pisał w końcu o paralotniarstwie, mistrzostwach świata drwali czy ekstremalnym pływaniu. Kocha spać, ale dla dobrego meczu Australian Open gotów jest zarwać nockę czy dwie, ewentualnie czternaście. Czasem wymądrza się o literaturze albo kinie, bo skończył filmoznawstwo i musi kogoś o tym poinformować. Nie płakał co prawda na Titanicu, ale nie jest bez uczuć - łzy uronił, gdy Sergio Ramos trafił w finale Ligi Mistrzów 2014. W wolnych chwilach pyka w Football Managera, grywa w squasha i szuka nagrań wideo z igrzysk w Atenach 1896. Bo sport to nie praca, a styl życia.