Gual: – Nie jestem z Podlasia. Zawsze chcę trafić do lepszego klubu

redakcja

Autor:redakcja

09 lipca 2023, 22:14 • 2 min czytania

Reklama
Gual: – Nie jestem z Podlasia. Zawsze chcę trafić do lepszego klubu

Marc Gual to jeden z nowych zawodników Legii Warszawa. Do stołecznej drużyny dołączył po zakończeniu poprzedniego sezonu. W rozmowie z TVP Sport opowiada o kulisach transferu z Jagiellonii Białystok.

Reklama

Rozmawiałem z klubami z Grecji oraz Portugalii. Wiem, że zainteresowanie było bardzo poważne. Przyjechałem jednak do Warszawy i stwierdziłem, że będzie to dla mnie wielka szansa. Rozważyłem wszelkie za i przeciw, a finalnie doszedłem do wniosku, że znam już ligę, niektórych zawodników i przede wszystkim będę miał szansę walki o najwyższe cele. Ludzie wiedzieli o moim transferze, choć przez długi czas nic nie zostało oficjalnie ogłoszone. Szczerze mówiąc, wiosną trudno było mi oglądać mecze Legii, bo… chciałem być już z drużyną. Musiałem jednak poczekać do końca sezonu. Przyznaję, że runda wiosenna nieco mi się dłużyła – powiedział Marc Gual, napastnik Legii Warszawa w rozmowie z TVP Sport.

Hiszpan poruszył również wątek braku celebracji gola w meczu przeciwko Legii. Za to zachowanie spadła na niego krytyka, szczególnie ze strony kibiców i osób z Jagiellonii Białystok. Gual nadal twierdzi, że dobrze postąpił.

Cały czas mam wrażenie, że moje zachowanie było całkowicie normalne. Nie cieszyłem się z gola, bo strzeliłem go ekipie, do której lada moment miałem dołączyć. Gdybym fetował bramkę, byłoby to nie fair wobec Legii. Nadal jednak wykonałem swoją pracę, bo dobrze grałem i pokonałem bramkarza. Rozumiem, że fani Wojskowych i Jagiellonii się nie lubią, ale sam nie mogę żyć antagonizmami. Wspomniałem o tym, ale kibiców z Białegostoku pozostaje mnie zrozumieć. Dałem z siebie wszystko, bo chciałem jak najmocniej pomóc mojej ówczesnej drużynie, ale czemu nie miałem przy tym okazać szacunku nowemu pracodawcy? Doskonale rozumiem fakt, że kibice Jagiellonii nie byli zadowoleni z tego, że zamieniam Białystok na Warszawę. Pozostaje im mnie jednak zrozumieć. Nie jestem z Podlasia, za to moim celem zawsze jest trafić do lepszego klubu. To dość naturalne w karierze, która nie potrwa wiecznie. Każdy chce walczyć o sukcesy – dodał.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Reklama

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
1
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank