LIVE: Mołdawia – Polska. Jaja w Kiszyniowie, 3:2 dla gospodarzy

20 czerwca 2023, 19:03 • 1 min czytania 179 komentarzy

Nie popełnić błędu Czechów i wywieźć ze stolicy Mołdawii trzy punkty – oto cel reprezentacji Polski na ten wieczór. Oby to był mecz z gatunku „zagrać, zwyciężyć, zapomnieć”. Bez niespodzianek, zaskoczeń, sensacji. Zapraszamy na live.

Transmisja Live

22:44
Dobra, kończymy. Ale jeszcze raz – Mołdawia odrobiła z 0:2 na 3:2. Dobranoc.
22:44
22:43
Po trzech kolejkach jesteśmy na czwartym miejscu, tylko przed Wyspami Owczymi.
22:41
KONIEC. 3:2 DLA MOŁDAWII. NIE REGULOWAĆ ODBIORNIKÓW. 3:2 DLA MOŁDAWII.
22:40
Nieprawdopodobna historia. Nie, że z 0:2 na 3:2 nikt nigdy nie wyszedł, ale stracić takie prowadzenie z Mołdawią?!
22:39
Dobra, skoro Kiszyniów to trudny teren, to... gdzie jest dla nas łatwy?
22:38
Niebywała historia. Dawno takiej kompromitacji nie widzieliśmy. Dawno, dawno.
22:36
22:35
22:32
Stadion w Kiszyniowie zwariował. Oni tego nie wypuszczą...
22:30
Jaja jak berety. Szczęsny wyszedł do dośrodkowania i nie wrócił, z czego skorzystał Władysław Babohło. 3:2. Dla Mołdawii.
22:28
22:27
Zmiana. Damian Szymański do bazy, Karol Linetty na boisko.
22:26
Bednarek w poprzeczkę po rożnym.
22:26
22:23
Może i spuchli, ale Kędziora podał im tlen. Strata na swojej połowie i znowu Nicolaescu. 2:2.
22:22
Chyba spuchli gospodarze. Chyba.
22:20
Cyrk. Kamiński chciał dać na pustą Sebastianowi Szymańskiemu, ale ten wbiegł za szybko i dostał za plecy. Ciągle 2:1 dla Polski.
22:18
Nie pierdzielą się miejscowi – jeszcze co najmniej kwadrans do końca, u nich już 20 fauli na liczniku.
22:16
Karol Świderski za Milika.
22:14
Wreszcie daliśmy radę utrzymać się dłużej przy piłce i pokazać, kto tu chce awansować do mistrzostw Europy, a po chwili bardzo groźne uderzenie z dystansu Kamińskiego.
22:09
Bereszyński ratuje nas w ostatniej chwili. Sceny.
22:09
Biało-czerwoni w strachu. Lewandowski uspokaja, Nicolaescu pokazuje, żeby zostać wysoko i pressować.
22:08
Dwie zmiany w Polsce – Bartosz Bereszyński za Frankowskiego oraz Jakub Kamiński za Zalewskiego.
22:07
Uwaga, jakkolwiek to nie zabrzmi, Mołdawia się przebudziła i naciska.
22:06
ALE FART! Nicolaescu głową po rożnym na 2:2, ale sędzia dopatrzył się faulu i bramka nieuznana. Ufff....
22:05
Akcja Mołdawii – błyskawiczny kontratak i ratuje nas Bednarek. Tak, Bednarek.
22:03
Albania już prowadzi 2:1.
22:01
21:59
Mołdawianom coś kliknęło w głowach w przerwie – jakby uwierzyli, że jednak można i są dużo bardziej zdecydowani, agresywni, waleczni.
21:53
Gol dla... Mołdawii. Po stracie Zielińskiego na własnej połowie gospodarze bezlitośni – Nicolaescu uderzył bardzo celnie zza pola karnego. 1:2.
21:49
Ruszyła druga połowa.
21:41
21:40
W zasadzie od momentu bramki zdobytej przez Milika w 12. minucie już pełna kontrola reprezentacji Polski. Mołdawia bez jakiegokolwiek strzału, my z szansami na więcej niż dwa gole. Miło.
21:37
Gdyby wynik w Thorshavn się utrzymał i my bez sensacji dowieźlibyśmy prowadzenie, po trzech kolejkach będziemy drudzy, z punktem straty do Czech i dwoma w zapasie nad Albanią.
21:36
Tymczasem w drugim meczu naszej grupy zawsze niebezpieczne Wyspy Owcze remisują do przerwy z Albanią 1:1.
21:34
Wspaniałe prostopadłe podanie Zielińskiego, ale Lewandowski spartolił sam na sam. No, dobra, trochę ostry kąt. Ale spartolił.
21:31
Zieliński zza pola karnego. Ponad poprzeczką.
21:28
21:27
Mecz wygaszony. Mołdawia sprawia wrażenie, że nie ma żadnych złudzeń. Wysokość wyroku – jedyna wątpliwość.
21:24
Świetne podanie Sebastiana Szymańskiego za linię obrony do Frankowskiego, ten wzdłuż bramki do Milika, ale... no zdaje się, że w ostatniej chwili jeden z gospodarzy wybił na rożnego. Choć sędzia widział to inaczej i piłka dla gospodarzy.
21:20
Kędziora do Milika, Milik do Lewandowskiego, Lewandowski do bramki. 2:0!
21:18
Po składnej akcji z Milikiem Lewandowski wpadł w pole karne i huknął. Tyle że ponad poprzeczką.
21:12
25 minut i gospodarze bez strzału. Jako że już strzeliliśmy, to nie pachnie remisem.
21:11
Zalewski pokręcił miejscowymi, wpadł bodaj we czterech, trochę przypadkiem piłka doleciała do Sebastiana Szymańskiego, ale tylko rożny.
21:06
21:03
Piąty gol Milika od mistrzostw Europy w 2016 roku – od turnieju we Francji trafiał z Kazachstanem, Portugalią (z karnego), Finlandią, Andorą i dzisiaj z Mołdawią.
21:00
Rok, siedem miesięcy i osiem dni – tyle minęło od poprzedniego gola Milka w kadrze narodowej.
20:59
Dośrodkowanie Frankowskiego, Lewandowski zgrał głową do Milika, a ten trafił trochę nieczysto w piłkę, ale wystarczyło do zdobycia bramki.
20:58
GOOOL! Tak, mimo wszystko dla Polski.
20:56
Lewandowski zamiast do Frankowskiego, w aut – oto symbol pierwszych dziesięciu minut.
20:54
Na razie poziom naszej gry jak mołdawskiego PKB – niziutki.
20:49
Pierwsza groźna akcja Polaków – Kiwior podłączył się do akcji, wbiegł w miejsce skrzydłowego i dośrodkował wzdłuż bramki. Niestety, nikt nie przeciął.
20:47
Początek jak w greckiej mitologii – chaos.
20:45
RUSZYLI!
20:39
Już za chwilę, za chwileczkę. Obie drużyny wychodzą na murawę, zaraz hymny. Powstać.
20:27
20:17
I jeszcze jedna przestroga – remis z Mołdawią za czasów Waldemara Fornalika. Tak to było.
20:14
A skoro o Miliku mowa – na gola w reprezentacji czeka od listopada 2021 i trafienia z potężną Andorą.
20:11
Zaraz mecz eliminacji mistrzostw Europy, a w międzyczasie władze Juventusu dogadały się z Olympique Marsylia w sprawie transferu Arkadiusza Milika – wg Gianluki Di Marzio cena to sześć milionów euro i dodatkowy milion w bonusach.
20:03
19:54
19:40
Tak ku przestrodze przypominamy – dwa miesiące temu w Kiszyniowie zremisowali Czesi. TUTAJ można zerknąć na skrót, jak do tego doszło.
19:33
A więc trzy zmiany w podstawowym składzie Polski względem meczu z Niemcami – Przemysław Frankowski za Bartosza Bereszyńskiego, Nicola Zalewski za Jakuba Kamińskiego i Arkadiusz Milik za Jakuba Błaszczykowskiego.