„Tracimy już tylko trzynaście Lig Mistrzów do Realu Madryt”

redakcja

Autor:redakcja

11 czerwca 2023, 08:38 • 2 min czytania

Reklama
„Tracimy już tylko trzynaście Lig Mistrzów do Realu Madryt”

Wczoraj Pep Guardiola po wielu latach przerwy wygrał Ligę Mistrzów. Jego Manchester City pokonał w finale Inter 1-0, a gola wagę zwycięstwa zdobył Rodri. Na konferencji pomeczowej trener zwycięskiego zespołu ocenił przebieg spotkania i odniósł się do tematu przyszłości swojej drużyny.

Reklama

Pep Guardiola rozpoczął od puszczenia oczka do Realu Madryt:

– Niech Real Madryt nie będzie zbyt pewny siebie. Tracimy już tylko trzynaście Lig Mistrzów. Teraz ruszamy po nich.

Następnie Hiszpan odniósł się do kwestii terminarza:

– W tym momencie nie mam sił na to, aby myśleć o kolejnym sezonie. To niemożliwe. Potrzebujemy odpoczynku, bo to trwa zbyt długo. Nasi piłkarze mają teraz mecze reprezentacyjne. Niech UEFA i FIFA pomyślą nad tym. Premier League zakończyła się dwa czy trzy tygodnie temu, a teraz znów wszyscy muszą wrócić do grania. To zbyt dużo.

Reklama

Doświadczony trener pochwalił też przeciwników:

– Gratulacje dla Interu, to wspaniały zespół! Absolutnie zasłużyli na to, by tu być i wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudny mecz. Finały są jak rzut monetą – są tak zacięte. Mogło być równie dobrze 1:1 i byłaby dogrywka. (…) Włoskie drużyny dotarły w tym sezonie do trzech finałów i zdecydowanie nie jest to przypadek.

Na koniec Guardiola podzielił się spostrzeżeniami na temat przyszłości Manchesteru City:

– Co się zmieniło? Teraz jestem mądrzejszy? Teraz jestem lepszy? Co by się stało, gdyby Ederson nie obronił tej piłki? Znów byłbym tym złym. To wszystko. Tu nie chodzi o to, aby wygrywać Ligę Mistrzów, ale o to, by zawsze być tam w czołówce. Nie chcemy wygrać Ligi Mistrzów, a później zniknąć. Chcemy tam być przez kolejnych siedem, osiem lat. Z takim podejściem któregoś razu znów ją wygrasz.

Reklama

WIĘCEJ O FINALE LIGI MISTRZÓW:

Fot. Newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank