Spezia z czterema Polakami w składzie spada do Serie B. Niesamowity baraż o utrzymanie [WIDEO]

11 czerwca 2023, 22:45 • 3 min czytania 26 komentarzy

Spezia w składzie z Bartłomiejem Drągowskim, Przemysławem Wiśniewskim, Szymonem Żurkowskim i Arkadiuszem Recą spada do Serie B. W meczu barażowym o utrzymanie przegrała z Hellasem Werona Pawła Dawidowicza 1:3. Niesamowite emocje były w tym spotkaniu!

Od tego sezonu Serie A wprowadziła taki przepis, że w przypadku gdy trzecia i czwarta drużyna od końca będą miały tyle samo punktów na koncie, zostanie rozegrany dodatkowy mecz na neutralnym terenie, który zadecyduje o utrzymaniu w lidze. Nie mają znaczenia mecze bezpośrednie czy liczba strzelonych goli. I taka sytuacja miała miejsce w tym sezonie. Spezia z Hellasem uzbierały identyczną liczbę punktów i musiały zagrać ze sobą baraż o utrzymanie.

W wyjściowym składzie na to spotkanie oglądaliśmy całą piątkę Polaków. Czterech w Spezii  – Drągowski, Reca, Żurkowski oraz Wiśniewski i Dawidowicz w Hellasie Werona. Mecz był rozgrywany na wysokim tempie od pierwszych minut. Pierwszego gola zobaczyliśmy już w 5. minucie. Za sprawą Davide Faraoniego. Nie popisał się w tym przypadku interweniujący obrońca Spezii Ethan Ampadu.

Walijczyk szybko się zrehabilitował, bo dziesięć minut później posłał rakietę z dystansu i doprowadził do wyrównania. Fenomenalne uderzenie.

Jeszcze przed przerwą Hellas strzelił dwa gole, a konkretniej – Cyril Ngonge. 23-letni Belg był dzisiaj świetnie dysponowany. W przeciwieństwie do Ampadu, który miał swój udział przy kolejnych trafieniach dla Hellasu.

Kulminacyjny moment tego spotkania to bezprecedensowa sytuacja z 68. minuty. Piłkę lecącą do pustej bramki ręką z linii wybił Davide Faraoni. Od razu przed oczami mieliśmy sytuację z mistrzostw świata, kiedy interwencją bramkarską w ćwierćfinale w 2010 roku z Ghaną popisał się Luis Suarez. Faraoni za swoje zagranie zobaczył czerwoną kartkę.

Do karnego podszedł Nzola, ale nie był w stanie pokonać Lorenzo Montipo. Kapitalną obroną popisał się włoski golkiper, który jest największym bohaterem dzisiejszego wieczoru. W późniejszym etapie meczu bronił jak z nut, gdy jego zespół grał o jednego zawodnika mniej.

Spezia po trzech latach spędzonych na najwyższym poziomie rozgrywkowym, spada do Serie B.