Widzew Łódź utrzymał się w Ekstraklasie, wymienił prezesa i rusza na transferowe polowanie przed nowym sezonem. Wzmocnienia i inwestycje zapowiada właściciel klubu, dyrektor sportowy mówi wprost o pięciu potencjalnych ruchach do klubu. Udało nam się ustalić, kim jest jeden z zawodników, który może trafić do Łodzi.

Widzew Łódź interesuje się piłkarzem Rakowa Częstochowa

Z naszych informacji wynika, że Widzew spróbuje odmłodzić kadrę na pozycji prawego wahadłowego. Obecnie w kadrze łódzkiego klubu tę pozycję obsadzają Mato Milos oraz Paweł Zieliński. Kontrakt tego drugiego wygasa wraz z końcem czerwca i wiele wskazuje na to, że Widzew podziękuje 32-latkowi za współpracę.

Zieliński w minionym sezonie rozegrał 23 spotkania w Ekstraklasie, zbierając w nich 1253 minuty. Prawy wahadłowy miał udział przy czterech trafienia dla łódzkiej drużyny (dwie asysty, dwie asysty drugiego stopnia — według „EkstraStats”). W Widzewie w ciągu dwóch sezonów rozegrał ponad 50 spotkań.

Transfery. Wiktor Długosz w Widzewie Łódź?

W miejsce Pawła Zielińskiego Widzew Łódź chce ściągnąć piłkarza młodszego. Według naszych informacji na liście życzeń klubu jest Wiktor Długosz z Rakowa Częstochowa. 22-letni zawodnik nie dostawał wielu szans od Marka Papszuna, jednak zdołał uzbierać dwie asysty i asystę drugiego stopnia w Ekstraklasie. Profilem idealnie pasuje do systemu, który preferuje trener Janusz Niedźwiedź. Co więcej, Medaliki nie będą zatrzymywać go za wszelką cenę. Jak już informowaliśmy Dawid Szwarga zamierza dać szansę Deianowi Sorescu, więc na prawym wahadle zrobi się tłoczno.

Jak większość klubów w Polsce szukamy zawodników wolnych, ale nie jest tak, że nie szukamy zawodników z potencjałem, których można byłoby za relatywnie dobre pieniądze pozyskać – mówił Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa w „Radiu Widzew”.

Z naszych informacji wynika, że Raków Częstochowa rozważa dwie drogi odejścia Długosza. Mistrz Polski albo wypożyczy swojego zawodnika z opcją wykupu, albo zaakceptuje transfer definitywny. W obydwu przypadkach mówimy o wymaganiach, którym Widzew mógłby sprostać. Łodzianie zapewne jednak nie są jedyną drużyną, która dopytuje o zawodnika, więc na finał sprawy musimy jeszcze chwilę zaczekać.

WIĘCEJ O WIDZEWIE ŁÓDŹ:

SZYMON JANCZYK

fot. FotoPyK

Najnowsze

Suche Info

Probierz: – Zasłużyłem na tę szansę. Poświęciłem wiele piłce

redakcja
Suche Info

Bułka: – Pomyślałem sobie, czy jest dziś jakaś seria rzutów karnych

redakcja
Suche Info

Guardiola: – Jestem na niego wściekły. Mam nadzieję, że czegoś go to nauczy

redakcja
Suche Info

Kuszczak: – Praca w kadrze to propozycja nie do odrzucenia

redakcja
12
Suche Info

Urban o posadzie selekcjonera: – Rozmów nie było. Widocznie nie byłem w gronie kandydatów

redakcja
Suche Info

Dariusz Formella ratuje punkt swojej drużynie [WIDEO]

redakcja

Ekstraklasa

Weszło

Ekstraklasa niegościnna dla Kamila Glika

Jan Mazurek
81
Piłka nożna

Śląsk wygrywa, a Exposito mógł zaklepać koronę króla strzelców. Ale nie chciał

Paweł Paczul
25
Live

LIVE: Lech przegrywał ze Stalą, ale po dwóch szybkich golach zgarnął trzy punkty

redakcja
26
Ekstraklasa

Niepołomice żyją Ekstraklasą

Szymon Janczyk
Weszło

ŁKS kontra Jagiellonia, czyli mecz, w którym obie ekipy wybrały autoagresję

Damian Smyk
Weszło

Korona musi wygrywać, a nie wygrywa

Jan Mazurek
14