Ricardo Sa Pinto znów się odpalił. Sprowokowany rzucił plastikową butelką w kibiców [WIDEO]

01 czerwca 2023, 09:44 • 2 min czytania 15 komentarzy

Ricardo Sa Pinto i jego wybryki na ławce trenerskiej to niekończąca się opowieść. Były szkoleniowiec Legii Warszawa w każdym kolejnym klubie pokazuje, że nie potrafi trzymać nerwów na wodzy. Tym razem nie wytrzymał ciśnienia w finale Pucharu Iranu. Najpierw zobaczył od sędziego czerwoną kartkę, następnie starł się z kibicami. W pewnym momencie rzucił w trybuny plastikową butelką.

Sa Pinto obecnie pracuje w Esteghlal FC. Z tym klubem zdążył już wygrać Superpuchar Iranu na początku sezonu, a wczoraj stanął przed ogromną szansą na zdobycie drugiego trofeum. Finał krajowego pucharu i starcie z odwiecznym rywalem – Persepolis FC. Drużyna portugalskiego szkoleniowca przegrywała od 30. minuty i wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się wynikiem 1:0. Wszystko zmienił stały fragment gry w końcówce. Rzut wolny, 11. minuta doliczonego czasu gry i piłkę głową do siatki kieruje Mohammad Hossein Moradmand.

Rzutem na taśmę Esteghlal FC doprowadza do dogrywki. Ricardo Sa Pinto wpada w szał radości. I w tym szaleństwie przesadza na tyle, że arbiter główny postanowił, że pokaże mu czerwoną kartkę. Całą sytuację z bliska widział dobrze sędzia techniczny, który przekazał, że należy wyrzucić z boiska Sa Pinto.

Oczywiście Portugalczyk nie mógł się pogodzić z tą decyzją. Krzyczał i wymachiwał rękoma. Nie lada wyzwaniem było odciągnięcie Sa Pinto od sędziów. Gdy już miał się udać na trybuny, żeby tam dokończyć oglądanie meczu, starł się z kibicami drużyny przeciwnej. W pewnym momencie nie wytrzymał ciśnienia i rzucił plastikową butelką w trybuny.

Esteghlal FC przegrał finał Pucharu Iranu po dogrywce 1:2.