Oficjalnie: Świerczok opuścił Zagłębie. Odeszło też trzech innych graczy

redakcja

Autor:redakcja

30 maja 2023, 11:09 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Świerczok opuścił Zagłębie. Odeszło też trzech innych graczy

Zagłębie Lubin postanowiło nie przedłużać umowy z Jakubem Świerczokiem. Podobną decyzję Miedziowi podjęli w stosunku do trzech innych piłkarzy.

Reklama

Od przyszłego sezonu zawodnikami Zagłębia Lubin nie będą Mateusz Bartolewski, Jakub Świerczok, Jakub Żubrowski i Sasa Żivec. Najgłośniej w ostatnich dniach było o sytuacji napastnika. 30-latek trafił do zespołu Miedziowych w lutym. Wiadome było, że będzie miał problem z dojściem do dobrej dyspozycji bowiem wcześniejszy rok spędził na zawieszeniu po wpadce dopingowej w japońskiej Nagoyi Grampus. Wystąpił tylko w pięciu meczach. Łącznie spędził na boisku 163 minuty i nie strzelił gola, dlatego Zagłębie postanowiło nie przedłużać z nim umowy.

Dość osobliwie klub z Lubina zachował się również w przypadku Żubrowskiego. Pomimo trwającego sezonu pomocnik nie trenował już z drużyną Miedziowych, a Koroną Kielce, która gościnnie przyjęła go do siebie na swoje treningi. W przypadku Żivca Zagłębie miało opcję na przedłużenie kontraktu, lecz z niej nie skorzystało.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank