„Mistrzostwo Anglii jest najważniejsze”

redakcja

Autor:redakcja

20 maja 2023, 14:29 • 1 min czytania

Reklama
„Mistrzostwo Anglii jest najważniejsze”

Manchester City w środku tygodnia wywalczył awans do finału Ligi Mistrzów, a już jutro może zapewnić sobie triumf w rozgrywkach Premier League. Na ostatniej konferencji prasowej Pep Guardiola podkreślił, jak wiele dla niego znaczy zdobycie tego trofeum.

Reklama

52-latek prowadzi z sukcesami zespół „The Citizens” od 2016 roku. Ten sezon może zakończyć z potrójną koroną, więc Hiszpan nadal może czuć satysfakcję z owoców swojej pracy. Najlepiej idzie mu w lidze angielskiej. Manchester City ma na wyciągnięcie ręki piąte mistrzostwo kraju w ciągu sześciu ostatnich lat. Po raz ostatni „Obywatele” przegrali walkę o ten tytuł trzy sezony temu. Wówczas w Premier League triumfował Liverpool.  Pep Guardiola zdecydował się odnieść do kwestii triumfowania w lidze angielskiej:

– Wszystko jest w naszych rękach. Premier League jest najważniejsza, bo sezon jest rozciągnięty na dziesięć, jedenaście miesięcy. Mamy to szczęście, że możemy zamknąć wszystko u siebie. Musimy to wykorzystać.

W niedzielę Manchester City rozegra na Etihad Stadium mecz z Chelsea. Po tym spotkaniu na ligowym poletku „Obywatelom” pozostaną już tylko mecze z Brightonem i Brentfordem.

Czytaj więcej o Premier League:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank