Autokar Benevento obrzucony kamieniami przez kibiców

redakcja

Autor:redakcja

07 maja 2023, 17:05 • 1 min czytania

Reklama
Autokar Benevento obrzucony kamieniami przez kibiców

Podróżujący po meczu z Cittadellą piłkarze Benevento Calcio, w którym występują Kamil Glik i Krzysztof Kubica, przeżyli dramatyczne chwile. Ich autokar został napadnięty przez kibiców i obrzucony kamieniami oraz innymi przedmiotami.

Reklama

W autokarze znajdował się tylko jeden z Polaków – Krzysztof Kubica, który spędził całe spotkanie z Cittadellą na ławce rezerwowych. Kamil Glik nie załapał się do kadry meczowej. Do ataku kibiców doszło na drodze między Bolonią a Florencją. Jadący autobus otoczyły furgonetki, obrzuciły kamieniami i innymi przedmiotami. W wyniku napaści wybita została jedna z bocznych szyb samochodu.

Po zajściu wezwano policję, która eskortowała autokar Czarownic aż do Benewentu.

Benvento przegrało spotkanie z Cittadellą 1:3. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Serie B. Nie ma już szans na bezpośrednie utrzymanie się w lidze. Może jedynie liczyć na wygrane baraże, choć traci do nich sześć punktów. Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwa spotkania.

WIĘCEJ O WŁOSKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank