Mariusz Pawelec zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy

redakcja

Autor:redakcja

04 maja 2023, 14:03 • 2 min czytania

Reklama
Mariusz Pawelec zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy

Śląsk Wrocław walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i zdecydował się na ruch, który ma w tym pomóc. Decyzją sztabu trenerskiego Przemysław Bargiel, Mariusz Pawelec i Robert Pisarczuk zostali zgłoszeni do rozgrywek Ekstraklasy.

Reklama

W oficjalnym komunikacie czytamy, że decyzja ta wynika z problemów kadrowych wrocławskiego klubu:

– W obliczu kontuzji kilku piłkarzy oraz problemów kadrowych związanych z zawieszeniami za nadmiar żółtych kartek, trener Jacek Magiera postanowił włączyć do kadry pierwszego zespołu czterech graczy, którzy dotychczas występowali w rezerwach. Przemysław Bargiel, Mariusz Pawelec, Robert Pisarczuk i Marcel Zylla (zgłoszony do rozgrywek na starcie sezonu) już wcześniej uczestniczyli w treningach z ekstraklasową drużyną Śląska Wrocław.

Wzrok przyciąga zwłaszcza przypadek 37-letniego Pawelca, który ostatni mecz w Ekstraklasie rozegrał wiosną 2021 roku, a w ostatnich miesiącach grał tylko w rezerwach. W trwającym sezonie legenda Śląska rozegrała 11 spotkań na poziomie drugiej ligi.

 

Reklama

WIĘCEJ O ŚLĄSKU WROCŁAW:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank