Gole Świderskiego i Jóźwiaka w Pucharze USA [WIDEO]

Arek Dobruchowski

Autor:Arek Dobruchowski

26 kwietnia 2023, 10:14 • 2 min czytania 4 komentarze

Polacy w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny pokazują, że są w bardzo dobrej formie. W nocy polskiego czasu po jednym golu w III rundzie Pucharu USA dla Charlotte FC w starciu z South Georgia Tormenta FC zdobyli Kamil Jóźwiak i Karol Świderski. Drużyna Polaków wygrała 4:1 i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Świetna forma Kamila Jóźwiaka w ostatnich tygodniach. Wcześniej kibice narzekali, że Polak nie dostarcza liczb i jest rozczarowaniem, a on w samym kwietniu strzelił już trzy gole i zaliczył dwie asysty. „Józiu” się rozkręca. Poniżej jego efektowne trafienie w Pucharze USA.

Skrzydłowy otworzył wynik tego spotkania w 24. minucie. Niestety, kilka minut później opuścił boisko z urazem. Nie ma na razie żadnych informacji, jak bardzo poważna jest ta kontuzja. Z kolei Karol Świderski rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych. Zameldował się na  placu gry w 64. minucie, a piłkę do siatki wpakował dwadzieścia minut później, ustalając końcowy wynik 4:1. Reprezentant Polski ma w tym sezonie takie same liczby jak Jóźwiak – trzy gole i dwie asysty.

Warto odnotować, że cały mecz w barwach Charlotte FC rozegrał inny Polak Jan Sobociński.

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.