Marcel Lotka przedłużył umowę z Borussią Dortmund

redakcja

Autor:redakcja

13 kwietnia 2023, 16:11 • 1 min czytania

Reklama

Bramkarz Marcel Lotka przedłużył do 2025 roku kontrakt z Borussią Dortmund. Na co dzień golkiper występuje w trzecioligowych rezerwach tego zespołu.

Reklama

Przejście do Dortmundu okazało się dla mnie właściwe od pierwszego dnia. W BVB czuję zaufanie i wsparcie trenerów, moich kolegów i wszystkich pracowników. Staram się oddawać tę pozytywną energię na każdym treningu i meczu. Nie mogę się doczekać dalszej nauki, rozwoju i kolejnych meczów tutaj – powiedział Marcel Lotka na łamach oficjalnej strony internetowej klubu.

21-letni bramkarz trafił do Borussii w zeszłym sezonie z Herthy Berlin. Początkowo stołeczny klub nie chciał go puścić bowiem niespodziewanie wskoczył do składu pierwszego zespołu, ale z racji wygasającej umowy, Stara Dama nie mogła już nic zrobić wobec podjętej przez golkipera decyzji. Lotka liczył, że również w Dortmundzie dołączy do bundesligowej drużyny, ale na co dzień występuje w trzecioligowych rezerwach.

W tym sezonie wystąpił w 3. Bundeslidze w 24 meczach. Wpuścił w nich 27 goli i zanotował dziewięć czystych kont.

WIĘCEJ O NIEMIECKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank