Miroslav Klose zwolniony z pierwszego klubu

redakcja

Autor:redakcja

20 marca 2023, 18:46 • 1 min czytania

Reklama
Miroslav Klose zwolniony z pierwszego klubu

Miroslav Klose został zwolniony z zajmującego ostatnie miejsce w lidze austriackiej Altach. Były napastnik pracował w klubie od początku sezonu.

Reklama

Miroslav Klose zginął za swoją ideę. Próbował wpoić swoim zawodnikom ofensywną grę na utrzymanie. Jego piłkarze starali się wywiązywać z założeń, ale okupowali je wieloma błędami, które skutkował kolejnymi porażkami. Finalnie został zwolniony z Altach po niespełna dziewięciu miesiącach. Austriacki zespół był pierwszą seniorską drużyną, którą w swojej trenerskiej karierze prowadził samodzielnie były napastnik.

Wcześniej Klose pracował jako asystent Joachima Loewa w reprezentacji Niemiec, Hansiego Flicka w Bayernie Monachium, a także prowadził drużynę do lat 17. Die Roten. Altach miało być jego pierwszym seniorskim klubem, który gra według ofensywnej filozofii snajpera. Wszystko spaliło na panewce bowiem klub z Schnabelholz zajmuje ostatnie miejsce w lidze austriackiej. Za kadencji Miro zdobywał średnio 0,83 punktu na mecz.

WIĘCEJ O NIEMIECKIM FUTBOLU:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank