Ruch Chorzów wskakuje na fotel lidera 1. ligi. Szczepan bohaterem [WIDEO]

10 marca 2023, 23:47 • 2 min czytania 6 komentarzy

Ruch Chorzów pokonał Chojniczankę Chojnice 1:0 w spotkaniu 23. kolejki pierwszej ligi i co najmniej do niedzieli będzie liderem. Bohaterem meczu został Daniel Szczepan, który zdobył bramkę w końcówce pierwszej połowy.

To był mecz drużyn, które znajdują się na przeciwnych biegunach tabeli pierwszej ligi. Chojniczanka ugrzęzła w strefie spadkowej i czeka ją walka o utrzymanie. Ruch jest z kolei jednym z głównych kandydatów do bezpośredniego awansu do Ekstraklasy, w której nie było chorzowian od sześciu lat.

I w piątkowy wieczór Niebiescy potwierdzili swoje ambicje. Od samego początku meczu w Chojnicach próbowali narzucić swoją grę, ale gospodarze się postawili i to oni sprawiali lepsze wrażenie. Na nic się to jednak nie zdało i to goście zdobyli bramkę w samej końcówce pierwszej połowy. Daniel Szczepan wykorzystał zamieszanie w polu karnym Chojniczanki i wepchnął piłkę do bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę.

W drugiej połowie gospodarze próbowali odrobić straty, ale defensorzy Ruchu byli bezbłędni. Ostatecznie to goście byli bliżej podwyższenia prowadzenia, ale brakowało im zimnej krwi pod bramką rywali. Więcej bramek kibice w Chojnicach nie zobaczyli. Chorzowianie triumfowali 1:0 i co najmniej do niedzieli będą liderem pierwszej ligi.

Zmienić ich w tej roli może dopiero ŁKS, który zmierzy się w niedzielę ze Stalą Rzeszów. W tej chwili strata łodzian do Ruchu wynosi tylko jeden punkt.