Benfica jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów [WIDEO]

15 lutego 2023, 23:35 • 1 min czytania 4 komentarze

Już bez Enzo Fernandeza na pokładzie, ale wciąż w znakomitej dyspozycji. Benfica pokonała na wyjeździe Club Brugge 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i wydatnie przybliżyła się do awansu do kolejnej rundy turnieju.

Oba gole dla lizbończyków padły po przerwie – najpierw na listę strzelców wpisał się Joao Mario, następnie David Neres. Tym samym „Orły” przypieczętowały bramkami zdecydowaną przewagę. Statystyki mówią tutaj wiele. Drużyna gości oddała aż czternaście strzałów (cztery po stronie Belgów), z czego cztery w światło bramki (jeden Belgów). Wymieniła blisko 600 podań. Choć warto nadmienić, że tuż przed przerwą to gospodarze – a konkretnie: Denis Odoi – trafili do siatki. Bramka została jednak finalnie anulowana, ponieważ strzelec znajdował się na spalonym.

Meczu nie będzie zbyt dobrze wspominał 19-letni Bjorn Meijer. Podarował on Benfice gola na 2:0.