Niespodziewana porażka Interu, krótki występ Walukiewicza

23 stycznia 2023, 23:00 • 2 min czytania 3 komentarze

Inter nieoczekiwanie przegrał w Mediolanie z Empoli 0:1. Nerazzurri przez większość meczu musieli sobie radzić w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Milana Skriniara, w ekipie gości w końcówce na boisku pojawił się Sebastian Walukiewicz.

Skriniar w odstępie kwadransa – w 25. i 40. minucie – został ukarany dwoma żółtymi kartkami, a drużyna z regionu Toskania wykorzystała przewagę. Po przerwie zwycięską bramkę dla Azzurrich zdobył 19-letni Tommaso Baldanzi.

W związku z porażką trzeci w tabeli Inter traci już 13 punktów do lidera – Napoli, z kolei Empoli awansowało na dziewiątą pozycję i do miejsca gwarantującego udział w Lidze Konferencji brakuje ekipie trenera Paolo Zanettiego dwóch punktów.

W Azzurrich w 90. minucie wszedł Walukiewicz. Niestety, poniedziałkowe starcie dobitnie pokazało, że Polak jest czwarty w hierarchii stoperów – za sprawą urazu nie mógł zagrać Ardian Ismajli, a obok Sebastiano Luperto pojawił się Koni De Winter, nie były defensor Pogoni Szczecin.

W drugim poniedziałkowym meczu Bologna zremisowała z Cremonese 1:1, a całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski.