Premierowe trafienie Jakuba Kamińskiego dla Wolfsburga [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

18 października 2022, 23:39 • 1 min czytania 9 komentarzy

Jakub Kamiński strzelił gola dla Vfl Wolfsburg w Pucharze Niemiec w wygranym meczu z drugoligowym Eintrachtem Brunszwik (2:1). Dla reprezentanta Polski to premierowe trafienie w barwach niemieckiego klubu.

Kamiński zdobył gola na 2:1, który w ostatecznym rozrachunku dał awans Wilkom do kolejnej rundy Pucharu Niemiec. Polak w 65. minucie przejął piłkę blisko pola karnego, zagrał na klepkę z Lukasem Nmechą i w sytuacji sam na sam z bramkarzem sprytnie podbił futbolówkę nad nim.

Kamiński rozegrał całe spotkanie. To drugi mecz z rzędu, w którym reprezentant Polski przebywa pełne 90 minut na boisku. Losowanie 1/8 finału Pucharu Niemiec odbędzie się 23 października.

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.