Podstawowy obrońca Barcelony kontuzjowany. Ma marne szanse na mundial

26 września 2022, 17:56 • 1 min czytania 2 komentarze

Ronald Araujo przejdzie operację. Środkowy obrońca reprezentacji Urugwaju i Barcelony doznał kontuzji podczas piątkowego meczu towarzyskiego z Iranem (0:1). Dziś okazało się, co dokładnie stało się 23-latkowi.

We wspomnianym spotkaniu z Iranem opuścił on boisko już 5. minucie. „Mundo Deportivo” podaje, że Araujo naderwał mięsień przywodziciela. W poniedziałek doszło do konsultacji piłkarza ze sztabem medycznym Barcelony. Lekarze hiszpańskiego klubu zdecydowali, że defensor musi poddać się zabiegowi. Przerwa w treningach w takich sytuacjach to 2-3 miesiące. Stoper ma przejść operację w czwartek w Finlandii.

Araujo miał usłyszeć od selekcjonera reprezentacji Urugwaju Diego Alonso, że jak tylko będzie cień szansy na jego występ na mistrzostwach świata w Katarze, to zostanie on powołany.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” donoszą, że szanse na powrót do zdrowia obrońcy Barcelony przed mundialem są w zasadzie minimalne. Urugwajczyk w tym sezonie zagrał w sześciu ligowych spotkaniach Dumy Katalonii i jednym meczu Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że Urugwaj na turnieju w Katarze zagra w grupie H, z takimi zespołami jak: Portugalia, Ghana i Korea Południowa.