15-latek w pierwszym składzie Śląska Wrocław

redakcja

Autor:redakcja

16 września 2022, 17:01 • 1 min czytania

Reklama
15-latek w pierwszym składzie Śląska Wrocław

Ivan Djurdjević postanowił, że na mecz z Piastem postawi od 1. minuty na 15-letniego Karola Borysa. To pierwszy taki przypadek w tym sezonie Ekstraklasy, kiedy piłkarz z rocznika 2006 wychodzi na mecz od początku. Do tej pory obok Borysa tylko Krzysztof Kolanko z Górnika Zabrze był przedstawicielem tego rocznika, ale miał tylko dwa epizody z ławki liczące kilka minut.

Reklama

Borys pokazał się na ekstraklasowych boiskach już w poprzednim sezonie. Był najmłodszym debiutantem w historii Śląska, kiedy Piotr Tworek dał mu szansę z ławki. To chłopak, którego chciały zagraniczne kluby, ale wraz z otoczeniem postanowił zostać i rozwijać się we Wrocławiu.

W tym sezonie Borys zagrał trzy mecze w drugoligowych rezerwach. Teraz dostaje wielką szansę, po tym jak inni zawodnicy Śląska ze środka pola nabawili się urazów. 15-latek zagra u boku Patricka Olsena.

WIĘCEJ O ŚLĄSKU WROCŁAW:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank