Gol i cudowna asysta Świderskiego z mistrzem MLS [WIDEO]

18 sierpnia 2022, 08:18 • 1 min czytania 5 komentarzy

Sierpień miesiącem Karola Świderskiego, który w tym miesiącu zdobył już trzy bramki w Major League Soccer. W nocy ze środy na czwartek napastnik Charlotte FC strzelił gola mistrzowi USA – New York City FC, a ponadto popisał się kapitalną asystą.

Ekipa z Karoliny Północnej odbiła sobie niedawne lanie z Los Angeles FC 0:5 i jako czwarta „expansion team” w historii w debiutanckim sezonie odniosła zwycięstwo nad drużyną broniącą tytułu.

Świderski gola strzelił już w czwartej minucie rywalizacji:

Następnie niecały kwadrans przed końcem asystował piętą przy trafieniu Brandta Bronico:

W tym sezonie Świderski zdobył osiem bramek i zanotował trzy asysty. Atakujący został zmieniony w 78. minucie, natomiast w Charlotte całe spotkanie rozegrał Jan Sobociński, a Kamil Jóźwiak wszedł na murawę w 64. minucie. Po 26 kolejkach zespół Polaków jest 10. w konferencji wschodniej.