Zbigniew Boniek został Honorowym Obywatelem Łodzi

redakcja

Autor:redakcja

12 sierpnia 2022, 17:59 • 1 min czytania

Reklama
Zbigniew Boniek został Honorowym Obywatelem Łodzi

Łódź wyróżniła Zbigniewa Bońka – legendę między innymi Widzewa. Były prezes PZPN odebrał dziś w stolicy województwa łódzkiego duże wyróżnienie.

Reklama

Do wręczenia pamiątkowego klucza do miasta i odznaki doszło w dniu ligowego klasyku – meczu Widzewa z Legią. Tytuł przyznano Bońkowi w 2018 roku. Ze względu na obowiązki, a później na pandemię, odebrał go dopiero dziś.

Boniek rozegrał dla Widzewa 172 mecze, strzelając w nim 50 bramek. To w Łodzi wypromował się do Juventusu. Zdobył z Widzewem dwa mistrzostwa – w 1981 i 1982 roku. Przez dwa lata, od 2004 do 2006 roku, był jednym z współwłaścicieli łódzkiego klubu. W latach 2007-08 piastował miejsce w radzie nadzorczej klubu.

WIĘCEJ O WIDZEWIE: 

Fot. FotoPyK

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank