Lech walczy o transfery dwóch środkowych obrońców

redakcja

Autor:redakcja

22 lipca 2022, 18:52 • 1 min czytania

Reklama
Lech walczy o transfery dwóch środkowych obrońców

Zdaniem serwisu Interia Sport Lech Poznań stara się o pozyskanie dwóch środkowych obrońców. Chodzi o Michała Helika (Barnsley) i Filipa Dagerstala (FC Chimki).

Reklama

O obu sprawach napisał Sebastian Staszewski. W przypadku Helika w grę wchodziłby transfer definitywny. Angielski klub Helika oczekuje kwoty zbliżonej do 2 mln euro. Chodzić ma o kwotę w granicach 1,7-1,8 mln euro. Gdyby doszło do takiej transakcji, to niespełna 27-letni defensor stałby się najdrożej pozyskanym piłkarzem w historii Kolejorza. Działacze Lecha negocjują z Anglikami obniżenie sumy transferowej.

Jeżeli chodzi o Dagerstala to poznaniacy wykorzystaliby przepisy FIFA, zezwalające piłkarzom z rosyjskich i ukraińskich klubów na zawieszanie umów z powodu wojny na Ukrainie. Szwed na podobnych zasadach występował od marca do czerwca w ojczystym IFK Norrköping.
25-latek miałby zostać wypożyczony do końca sezonu.

Ponoć Dagerstal jest bliżej Lecha. W Poznaniu mają obecnie spore problemy z obsadą środka obrony. Kontuzje leczą Bartosz Salamon i Antonio Milić.

 

Reklama

WIĘCEJ O LECHU POZNAŃ:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank